Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk yerli lazer güç kaynağı Durmazlar’dan

Durmazlar Makine, Türkiye’nin bugüne kadar ithal ettiği lazer güç kaynağının yerlisini üretmeyi başardı. Hedefte cari açığı azaltmak var

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Uzun süren Ar-Ge çalışmalarının ardından yazılımları, tasarımı ve modüler yapısı Durmazlar Makine tarafından geliştirilen 2 KW endüstriyelleşmiş yüksek güçlü fiber lazer rezonatörü artık Türkiye'de üretiliyor. Özellikle metal kesme işleme makineleri üreten ve bu alanda faaliyet gösteren firmalar, kesim ve kaynak işlemleri esnasında ihtiyaç duydukları lazer güce, yerli üretimle ulaşabilecek. 1-4 Aralık'ta Tüyap Bursa Endüstri Zirvesi'nde görücüye çıkacak yüksek güçlü fiber lazer güç kaynağı 8 KW'ya kadar lazer gücü üretebilecek. Otomotiv, havacılık, tıp, elektronik ve savunma sanayi üreticileri yerli ürün güç kaynağına daha hızlı ve daha uygun maliyetlerle ulaşabilecek. Durmazlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, "Müşterilerimiz bizi ürettiğimiz yüksek kaliteli ve performanslı, sorunsuz, uzun ömürlü makinelerle tanıyor. Durmazlar olarak ileri teknoloji fiber lazer makinelerimizi hali hazırda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine ihraç ederken rezonatörü neden biz üretmeyelim? Kapsamlı çalışmalarımızı yaptık ve yatırımımızı tamamladık. Yüksek kalitede üretim imkânı sağlayan güç kaynağımızı ürettik, ülkemiz sanayine gururla sunuyoruz" dedi.

İTHALE GEREK KALMADI
Artık ithal ürüne gerek kalmayacağının ve sanayicimizin tasarruf edeceğinin de altını çizen Durmaz, Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda yenilikçi üretime devam edeceklerini belirtti. Öte yandan Durmazlar'ın Ar-Ge 'ye verdiği önemi son 3 yıldır Türkiye'de en fazla patent başvurusu yapan ilk 10 şirket arasında yer alması gösteriliyor. Ayrıca şirket, 2014'te 11'incisi gerçekleştirilen teknoloji ödüllerinde büyük ölçekli firma kategorisinde Raylı Toplu Taşıma Sistemi Tasarımı ve İmalatı ile birincilik ödülü aldı. Yine, Eylül 2016'da yapılan 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'nde de sektörel ödüllerde makine ve ekipman alanında Durmazlar ödüle layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk yerli lazer güç kaynağı Durmazlar’dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN