HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erken emeklilikte son durum ve yeni gelişmeler 2017! - için müjde geldi mi?

Yeni yılda için yeni çalışmalar bekleyen binlerce emekli adayı heyecanla beklemeye devam ediyor. Erken emeklilikte son durumu merak edenler detaylık bilgiler için doğru adreste. 2017 Emeklilikte yaşa takılanların gözü kulağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki erken emeklilikte son durum nedir? Yaşa takılanlar ve bekleyenler için son dakika gelişmelerine bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 11.2.2017 15:06 Güncelleme Tarihi: 13.2.2017 11:26
Erken emeklilikte son durum ve yeni gelişmeler 2017! - Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde geldi mi?

2017'nin gelmesi ile beraber binlerce vatandaşın gözü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılacak açıklamaya çevrildi. Emeklilikte yaşa takılanlar ve bekleyenler erken emeklilikte son durumu sıkça aratmaya başladı. 2017 Erken emeklilik için müjdeli haber bekleyen binlerce emekli adayı için beklenen haber gelişmeler geldi mi? Erken emeklilik yasası çıktı mı? Son dakika gelecek herhangi bir açıklamada bu başlık altından haberdar olabilirsiniz.

ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM 2017!

ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM 2017! - ERKEN EMEKLİLİK YASASI ÇIKTI MI? - EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR DİKKAT!

Şu anki sisteme göre, primini dolduran bir emekli adayı, emeklilik yaşını beklemek zorunda. Bununla ilgili, şimdiye kadar 3 kıstas belirlenmişti.SSK'lı da 8 Eylül 1999'a kadar emeklilik için iki şart vardı.

Birincisi, sigorta süresi (kadınlar için 20, erkekler için 25 yıl), ikincisi de 5000 gün prim sayısı. Sonra üçüncü bir prim şartı daha geldi.

8 Eylül 1999'dan önce işe girenler için kadınlarda 40 ile 58, erkeklerde 44 ile 60 yaş arasında yaş bekleme süresi getirildi.

Memurlar ve Bağ-Kur'lular için de emeklilikte benzer şekilde yaş şartı konuldu.

Vatandaşlar ise en çok yeni yılla birlikte 2017'de erken emeklilik konusunda müjdeli bir haber bekliyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım'ın sinyalini verdiği Başkanlık Sistemi için referandum sinyalide seçim öncesi vatandaşları önümüzdeki yıl için ümitlendirmeye yetti.

REFERANDUM ÖNCESİ ERKEN EMEKLİLİK YASASI ÇIKAR MI?


Erken emeklilik hayallerini devam ettiren vatandaşlar, referandum öncesi Meclis'ten Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yasa çıkarılmasını bekliyor. Birçok vatandaş sigorta primi dolmasına rağmen yaş haddinden ötürü emekli olamazken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan konu ile ilgili açıklama gelmedi.

EMEKLİ PROMOSYONLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yetkililer, Mart ayından itibaren de emeklilerin maaş promosyonlarını alabileceklerini ifade ettiler.

Başbakan Binali Yıldırım, 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1000-2000 lira arası 375 lira; 2000 lira üzerine 450 lira promosyon verileceğini duyurmuştu. Ancak yaklaşık 7.5 milyon emeklinin maaş aldığı Ziraat, Halk ve Vakıfbank ile promosyon konusunda anlaşılmış; 4.2 milyon emeklinin maaş aldığı PTT Bank ve diğer bankalarla ise görüşme yapılmamıştı. Hürriyet'in 4.2 milyon emeklinin durumunu gündeme getirmesi sonrasında SGK'nin ilgili bankalarla görüşme yapacağı nihayetinde Başbakanın söylediği gibi tüm emeklilerin bu promosyondan yararlanacağı vurgulanmıştı.

EMEKLİ PROMOSYONLARI NE KADAR OLACAK?

Emekli'ye verilecek promosyonların ne zaman verileceğinin belli olması ile gözler emekli promosyonu kaç TL olacak sorusunun cevabına çevirildi. Bankalar ile görüşen Binali Yıldırım'ın açıklamaları bu konuda kesin rakamları verdi. Öncelikle Emekli'ye verilecek olan promosyon konusunda son olarak 3 yıllık promosyonun tek seferde verileceğini belirterek başlayalım.

Şubat 2017'de verilecek emekli promosyon tutarları ise şöyle olacak;

Maaşı 1000 TL'den az olanlar için; 300 TL
Maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar için; 375 TL
Maaşı 2000 TL'den fazla olanlar için; 450 TL

2017 REFERANDUM TARİHİ BELLİ OLDU! - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken emeklilikte son durum ve yeni gelişmeler 2017! - Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde geldi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN