Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yönetimi ilk ni açıkladı

Giriş Tarihi: 16.3.2017 20:53 Güncelleme Tarihi: 17.3.2017 02:21
Trump yönetimi ilk bütçe teklifini açıkladı

ABD Başkanı Donald 'ın 2018 mali yılına yönelik , Savunma ve Ulusal Güvenlik bakanlıkları haricindeki federal kurumların harcamalarında ciddi kesintiler öngörüyor.

Beyaz Saray, 'ye sunacağı 1 trilyon 150 milyar dolarlık 2018 mali yılı bütçe önergesini yayınladı.

Metne göre, 'ın ilk bütçe önerisi, 12 bakanlığın yanı sıra çeşitli federal kurumların harcamalarının düşürülmesi hedefliyor. Bu kurumların başında ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Dışişleri ve Tarım bakanlıkları geliyor. Adı geçen kurumların bütçelerinde sırasıyla yüzde 31, yüzde 29 ve yüzde 21 kesintiye gidilmesi planlanıyor.

TRUMP FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI ABBAS İLE GÖRÜŞTÜ

Bu kesintilerin, ülkedeki binlerce federal çalışanın işlerine son verilmesinin yanı sıra iklim değişikliğiyle ilgili çalışmalardan, okul sonrası eğitime, kanser araştırmalarına, sanat aktivitelerine ve düşük gelirlilere sağlanan çeşitli hizmetlere kadar birçok kamu destekli programın sonlanmasına neden olacağı belirtiliyor.

BU KEZ TRUMP YANLILARI YÜRÜDÜ

- SAVUNMA VE GÜVENLİĞE YÖNELİK FİNANSMANI ARTIRIYOR

Öte yandan, Trump yönetimini, ABD Savunma, Ulusal Güvenlik ve Gazi İşleri bakanlıklarının bütçelerinde sırasıyla yüzde 9, yüzde 7 ve yüzde 6 artış yapmak istiyor. nde ayrıca İsrail'e yıllık 3,1 milyar dolar güvenlik yardımı öngörülüyor.

TRUMP’TAN OBAMA’YA ‘TELEKULAK’ SUÇLAMASI

Donald Trump, bütçe teklifiyle ilgili açıklamasında, "Amerika'yı herşeyin önünde tutan bir bütçe, insanlarımızın güvenliğine öncelik vermek zorunda çünkü güvenlik olmadan refah olmaz." ifadelerini kullandı.

Uzmanlar ise Trump yönetiminin özellikle Demokratların önem verdiği alanlarda kesintiler öngören bütçe teklifinin, Kongre'de büyük tartışmalara yol açacağını düşünüyor.

Ayrıca, Senato Çoğunluk Lideri Mitchell McConnell ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Corker'ın aralarında bulunduğu önde gelen Cumhuriyetçilerin de Beyaz Saray'ın bütçe teklifini eleştirmesi, Kongre'den geçecek bütçenin önemli değişiklikler içerebileceğine işaret ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump yönetimi ilk bütçe teklifini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN