Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vestel ve Turkcell’in hedefi yerli teknoloji

Vestel’in sadece Turkcell için ürettiği Venus 5000 serisi, aylık 28 liradan başlayan taksitlerle piyasaya çıktı. Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, “Hedefimiz, yerli teknoloji üretmek” dedi

Giriş Tarihi: 17.3.2017
Vestel ve Turkcell’in hedefi yerli teknoloji
Türkiye'nin teknoloji alanındaki iki devi Vestel ve Turkcell, akıllı cep telefonu konusundaki işbirliklerine yeni bir model daha ekledi. Vestel'in sadece Turkcell mağazalarında satılmak üzere ürettiği Venus 5000 serisi, aylık 28 TL'den başlayan taksitlerle piyasaya çıktı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye'de satılan her 10 bin telefonun 2 bininin yerli olduğunu belirterek, "Amacımız bunu tersine çevirmek. Vestel'le işbirliğimizin temel nedeni yerli teknolojiyi üretmek" dedi. Terzioğlu, Vestel'in geçen yıl sattığı Venus 5020'nin yüzde 88'ini de Turkcell'in sattığını belirtti.

HEDEF 150 BİN ADET SATIŞ
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Turkcell ile geçen yıl çıkardığımız Venus 5020'den 150 bin adet sattık. Bu da toplam telefon satışımızın yaklaşık yüzde 15'i. Venus 5000'de de hedefimiz en az 150 bin adet satmak" dedi. İhracat için Turkcell'in faaliyette olduğu ülkelere numune gönderdiklerini kaydeden Erdoğan, "Televizyon ve beyaz eşyada üretimimizin yüzde 70-75'ini ihraç ediyoruz. Akıllı telefonda da hedefimiz aynı" diye konuştu.

GÜNDE 10 BİN ADET TELEFON SATIYORUZ
Türkiye'de 4.5G'ye geçişin üstünden yaklaşık 1 yıl geçtiğini belirten Terzioğlu, şu an nüfusun yüzde 82.5'inin 4.5G'den yararlandığını dile getirdi. Terzioğlu, şunları kaydetti: "Hedefimiz kendi teknolojisini üreten Türkiye olabilmek. Vestel'le yerli akıllı cihaz işbirliğimiz de bu hedefin önemli bir parçası. Bundan sonra da bu amaç uğruna yapılan tüm çalışmaları destekleyeceğiz. Biz Turkcell olarak her gün 10 bin akıllı telefon satıyoruz. Bunun 2 bini yerli. 12-13 milyon akıllı telefonlaştıracağımız kitle var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vestel ve Turkcell’in hedefi yerli teknoloji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN