Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''i gören çark etti!

Daha önce ile ilgili skandal ithamlarda bulunan dergisi referandum sonuçlarının Türkiye ekonomisine ilk etkisini yazdı. Dergi referandum sonuçlarının "İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdiğini" yazdı

Giriş Tarihi: 20.4.2017 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2017 12:03
'Evet'i gören The Economist çark etti!

16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi sandıktan 'hayır' çıkması için yazılar yayınlayan Avrupa medyası çark etmeye başladı.

'HAYIR' OYU VERİLMESİNİ İSTEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı açık bir şekilde hedef alan İngiliz , Türkiye'nin diktatörlüğe gittiğini bu yüzde 'hayır' oyu verilmesini istemişti.

BÜYÜMEYE DİKKAT ÇEKTİ

Milletin tercihi '' olunca gerçekleri yazmaya başlayan İngilizler, seçim başarılarını hatırlatarak 'ın dönemlerinde ekonomideki büyümelere dikkat çekti.

"İSTANBUL PİYASALARINDA YÜZDE 760 KAZANÇ, EKONOMİK BÜYÜME"

The Economist'te çıkan yazıda; "Türkiye'de yatırımcılar Erdoğan'ın anayasa teklifinin yenilgiye uğraması halinde ülkede karışıklık çıkabileceğinden korkmuş olabilir. Eski ama oldukça güvenilir bir klişedir: Yatırımcı belirsizliği sevmez. Ancak Erdoğan iktidarı, İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdi" ifadelerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evet'i gören The Economist çark etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN