Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den cebe özel

Giriş Tarihi: 3.5.2017
Yapı Kredi’den cebe özel ATM

mobil müşterilere özel hizmetini devreye soktu. Karekodu okutup ATM’ye dokunmadan para çekilebilecek

mobil bankacılık şubesini kullanan müşterilerine özel hizmetini devreye soktu. Karekodu okutarak ATM'ye dokunmadan para çekebilecek yeni sistemi tanıtan bankanın Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, "ATM üreticisi NCR, Avrupa'da bir ilk olan temassız Mobil ATM pilot çalışmasını ilk defa Yapı Kredi ile gerçekleştirdi. Yapı Kredi'den ekransız, kartsız ve sadece mobil telefonlar ile kullanılabilen yeni MobilMatik'ler müşterilerimizin hizmetine sunulacak" dedi.

YÜZDE 97 VERİMLİLİK
Doğan, bankanın hizmete sunduğu "MobilMatikler", "Panik Yok Butonu", "Şube Randevusu Alma" ve "Bankacı Klavye" gibi yeni teknoloji çözümlerine ilişkin düzenlenen toplantıda, yılda ortalama 100 milyon doları aşan oranlarda dijitalleşme yatırımı yaptıklarını söyledi. Bu rakam ile yüzde 97'ye varan oranlarda verimlilik sağladıklarını belirten Doğan, bireyselde ve şube dışı mevduatta yüzde 40'lık oranlara ulaştıklarını belirtti.

PARA ÇEKME 11 SANİYE
MobilMatik'leri 2017'de 150 noktada kuracaklarını kaydeden Doğan, ATM'den para çekme ortalamasının Türkiye'de 32 saniye olduğunu, bu rakamın yeni ATM'lerle 11 saniyeye kadar düştüğünü vurguladı. "Bankacı Klavye" ile WhatsApp ve benzeri tüm mesajlaşma uygulamalarından para gönderebilecek. Yapı Kredi mobil şubesi kullanıcılarının devreye alınan "Panik Yok Butonu" ile de kartını kaybedenlerin, bu kartları geçici olarak kullanıma kapatabileceğini belirten Doğan, "24 saatliğine kapatıp sonra kartı bulunca da tekrar aktive edilebilecek, Aynı zamanda kart kapansa dahi ATM'den işlem yapılabilecek" dedi.

DÖRT MÜŞTERİDEN ÜÇÜ MOBİL
Yapı Kredi'de dijital müşterinin bir yılda yüzde 27, mobilin ise yüzde 62 büyüdüğünü söyleyen Doğan, "Mobil bankacılık penetrasyonu Mart 2017'de yüzde 77'ye çıktı. Her 4 müşteriden 3'ü mobil bankacılık müşterisi. Bugüne kadar Göz-ID ile 2.5 milyonun üzerinde giriş yapıldı. ATM'ye dokunmadan kartsız ve şifresiz para çekme işlemimiz ise 500 binin üzerinde gerçekleştirildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapı Kredi’den cebe özel ATM
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN