Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akbank’tan çiftçinin ihtiyacına özel destek

Giriş Tarihi: 14.5.2017
Akbank’tan çiftçinin ihtiyacına özel destek
Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden biri de tarım sektörü. 3 milyon çiftçiyi barındıran sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülke kalkınmasında kritik bir rol oynuyor. Tarım sektörünün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak özel hizmet ve projeler geliştirdiklerini aktaran Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, sezonluk nakit akışlarını göz önünde bulundurarak bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri sunduklarını anlattı. Oğuz, "Üreticilerin tohum, gübre, ilaç, sulama ve işçilik maliyetlerinin karşılanmasına yönelik 'Ürün Ön Finansman Kredisi'ni sunuyoruz. Bunu yaparken de ürün hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem avantajı ile vade sonunda ana para ve faiz ödeme imkânı sağlıyoruz" dedi. Günümüzde modern sulama teknikleri ile üretimi artırmanın mümkün olduğunu belirten Oğuz, "Bu amaçla hazırladığımız 36 ay vadeli 'Damla Sulama Kredisi' ile sulama ekipmanlarına kolaylıkla sahip olabiliyorlar. Sera kurulumu ve mevcut seralarının bakımı ya da genişletilmesi için 'Sera Kredisi'ni, hisseli arazi ve yeni tarla alımları için ise 'Bahçe/Tarla Kredisi'ni 60 aya kadar vade imkânıyla sunuyoruz" diye konuştu.

MAHSÜLDE ÖDE
Firmalarla sözleşme yaparak üreticilere, gübre, ilaç, mazot, sulama, işçilik gibi maliyetlerini karşılamaları için kolaylık sağladıklarını belirten Oğuz, üreticilerin sözleşmelerindeki ödeme dönemlerini de dikkate alarak vade imkânı sunduklarını ifade etti.

YERİNDE BİLGİLENDİRME YAPIYORLAR
Tarsim Tarım Sigortası'nı Akbank şubelerinden yaptıranların ürünlerini fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan, sel ve su baskını gibi doğal risklere karşı da koruyabildiklerini söyleyen Oğuz, "Bu hizmetlerimizi verirken bölge müdürlüklerimizde görevli ziraat mühendisi personelimiz de müşterilerimizi yerlerinde ziyaret ederek, gerekli bilgilendirme ve değerlendirmeyi yapıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank’tan çiftçinin ihtiyacına özel destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN