Geleceğin akıllı şehirleri İstanbul’da buluştu

Giriş Tarihi: 15.5.2017
Geleceğin akıllı şehirleri İstanbul’da buluştu

Dünya Akıllı Şehirler Fuarı’17 kapılarını İstanbul’da açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği World Cities Expo İstanbul’17’de, teknoloji devleri, mucitler, girişimciler, fikir liderleri 18 Mayıs’a kadar Haliç Kongre Merkezi’nde buluşacak

Akıllı şehirler konusunda tüm akıllar İstanbul'da bir araya geliyor. Dünya Akıllı Şehirler Fuarı'17, teknoloji dünyasının önde gelen isimlerini dünyanın en önemli metropollerinden İstanbul'da ağırlayacak. "Akıllı Şehir" konsepti, yeni nesil teknolojilerin sunduğu sürdürülebilir çözümleri tüm şehir yönetimi süreçlerine entegre ederek büyük metropollerin güncel sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Küresel trendler doğrultusunda değişen ve gelişen şehir yaşamı akıllı sistemlerle desteklenerek hızlı, kullanıcı dostu, erişilebilir ve insan odaklı akılcı yaklaşımlarla daha modern bir şehir hayatı hedefleniyor. Organizasyonda 50'yi aşkın global ve yerel firma yer aldı. Bugün başlayan ve 18 Mayıs'a kadar sürecek dev organizasyonun ilk gününde, son dönemde geleceğin yeni nesil teknolojilerine benzersiz proje ve icatlarıyla damga vuran dünyaca ünlü teknoloji fütüristi, mucit ve hacker Pablos Holman tüm katılımcılara açık olacak sürpriz bir şov yapacak. Intellectual Ventures baş mucitlerinden teknoloji fütüristi Pablos Holman bu benzersiz deneyimin yanı sıra teknolojinin geleceği ve hayatı değiştiren yeni nesil icatlar hakkında küresel ipuçları verecek.

GİRİŞİM VE YENİLİKÇİLİK
World Cities Expo İstanbul'17'de girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınacak. Uluslararası organizasyonda deneyim alanı oluşturulacak, akıllı dönüşüme paydaş firmaları bir araya getirecek. Fuar alanında, fikir liderleri vizyon konferansları düzenleyecek ve sinerji temelli, etkin iş ve network toplantıları gerçekleştirilecek.

TEKNOLOJİ DEVLERİ GELİYOR
Türkiye'de ilki gerçekleştirilecek bu dev organizasyonda pek çok global ve yerel firma yer alacak. 3 bini aşkın iş adamı ve 300'den fazla global ve yerel basın mensubunun izleyeceği World Cities Expo İstanbul'un 10 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. World Cities Expo'nun katılımcı profilini uluslararası ve yerel kamu kurum ve kuruluşları, lider kent teknolojileri firmaları, milli pavilyonlar, sektörel sivil toplum kuruluşları, akıllı ev platform sağlayıcıları, eğitim kuruluşları, sağlık hizmetleri sağlayıcıları, sigorta şirketleri, sektörel yayınlar ve medya kuruluşları, belediyeler, belediye başkanları ve yöneticiler teknoparklar, kent yöneticileri, Telekom operatörleri, şehir teknolojileri bakanları, Şehircilik Bakanlığı ve teknoloji sağlayıcıları oluşturuyor.

GÜNDEM İLERİ TEKNOLOJİ
World Cities Expo İstanbul'da akıllı şehircilik konseptini oluşturan Teknoloji ve İnovasyon, Çevre ve Sağlıklı Yaşam, Akıllı Araçlar, Enerji, Kentsel Dönüşüm, Big Data ve Veri Analitiği, Siber Güvenlik ve Akıllı Şehir Stratejileri gibi önemli konu başlığı altında büyük önem taşıyan pekçok oturum ve panel yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin akıllı şehirleri İstanbul’da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN