Şölen’den Gaziantep’e 600 milyonluk yeni üs

Giriş Tarihi: 15.5.2017
Şölen’den Gaziantep’e 600 milyonluk yeni üs

Endüstri 4.0 akımına Şölen markası da katıldı. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrika için 600 milyon TL harcandı

Büyüme yolculuğuna çikolata ve çikolatalı ürünler sektöründe ihracatla başlayan Şölen, Gaziantep'te kurduğu Endüstri 4.0 özellikli yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini artırdı. 2007'de iç pazara dönmesiyle pazar payını artıran Şölen, 6 farklı bina halinde bulunan fabrikasını 4'üncü Organize Sanayi Bölgesi'nde 120 bin metrekarelik tek bir alana taşıdı. Fabrika kurulumunda 600 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını belirten Şölen CEO'su Elif Çoban, günlük üretim kapasitelerinin 800 bin tona kadar ulaştığını söyledi.

100 ÜLKEYE İHRACAT
Tesisi kurmaktaki temel amaçlarının teknoloji ile birlikte gıda güvenliği ve lezzetli ürün sunmak olduğunu aktaran Çoban, "20 yıl öncesinin çikolata denildiği zaman Avrupa algısını yıktık. 100 ülkeye yakın ihracat yapıyoruz. İhracattaki büyümemiz olmasa bu kadar hızlı gelişim gösteremezdik" dedi. Çoban, Suudi Arabistan, Kanada, Amerika ve Kuzey Afrika olmak üzere 7 farklı bölgede ofislerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

6 MİLYON TL'Yİ AR-GE'YE AYIRDI
Ar-Ge yatırımlarına önem verdiklerini belirten Çoban, yeni tesiste 2 bin metrekarelik alanı Ar-Ge merkezine ayırdıklarını söyledi. Çoban, "Şuan 4.5 milyon TL'lik Ar-Ge bütçemiz bulunuyor. Bu rakam seneye 6 milyon TL'ye ulaşacak" ifadelerini kullandı.

Engin TUNÇ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şölen’den Gaziantep’e 600 milyonluk yeni üs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN