Türkiye bu kongre için çok çalıştı

Petrol endüstrisinin ‘Olimpiyat Oyunları’ olarak adlandırılan Kongre Türkiye’de yapıldı. Dünya Petrol Konseyi Başkanı Toth, “Türkiye bu kongreyi alabilmek için çok sıkı çalıştı” dedi

Giriş Tarihi: 11.7.2017
Türkiye bu kongre için çok çalıştı
Dünya Petrol Konseyi Başkanı Jozsef Toth, kongrenin organizasyonuna verdiği destek nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Toth, Dünya Petrol Konseyi'nin 1933 yılında kurulduğunu ve petrol sektörünün bütün faaliyetlerini içinde barındırdığını anlattı. Kongrenin üç yılda bir gerçekleştirildiğini anımsatan Toth, şunları söyledi: "Türkiye bu kongreyi alabilmek için çok sıkı çalıştı. Çünkü biliyorsunuz kongrenin alınabilmesi için de rekabet var. Bu organizasyon aynı zamanda petrol endüstrisinin 'Olimpiyat Oyunları' olarak adlandırılıyor. Geçen yıl yine Türkiye'de yapılan Dünya Enerji Zirvesi'nin ardından gerçekleştirilen bu organizasyonda çok sayıda bilim adamı burada görüş ve beklentilerini paylaşacaklar, endüstrinin geleceğini tartışacaklar."

96 MİLYON VARİLLİK TALEP
OPEC'in yayımladığı haftalık petrol marketi raporuna göre, haziranda dünya petrol talebinin önceki aya göre ortalama günde 1.44 milyon varil artarak toplamda 95.12 milyon varil olması bekleniyor. 2017 yılı için planlanan petrol talebi artışının da 1.27 milyon varil ile ortalama 96.4 milyona çıkacağı belirtiliyor. OPEC dışı petrol arzı 2016'da ortalama 0.71 milyon varil daralarak 57 milyon varil olarak gerçekleşti.

75.1 milyon Günlük üretim
1.7 trilyon varil toplam petrol rezervi
% 47.7
Ortadoğu'nun rezervlerdeki payı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye bu kongre için çok çalıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN