Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 bin çalışan işbaşı yaptı milli iradeye sahip çıktı

Giriş Tarihi: 15.7.2017
17 bin çalışan işbaşı yaptı milli iradeye sahip çıktı

15 Temmuz hain darbe kalkışmasına rağmen, İstanbul Yeni Havalimanı’nın şantiyesinde işler aksamadı. Dev proje, 16 Temmuz sabahı yaklaşık 17 bin çalışan işbaşı yaparak, milli iradeye sahip çıktığını gösterdi

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişimi bile İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaat çalışmalarını aksatamadı. Temmuz 2017 itibarıyla yüzde 55'i tamamlanan ve 2018'in son çeyreğinde açılacak havalimanının, İstanbul'un darbelerle değil, kültürel zenginlikleri ve ticari potansiyeli ile anılmasını sağlayan bir vitrin olması hedefleniyor.

MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI
15 Temmuz gecesi ülkenin milli birliğini ve ekonomik kalkınmasını hedef alan saldırılara karşı Türkiye, tek bir vücut olarak karşı durdu. İstanbul Yeni Havalimanı da bu zorba saldırıların ekonomik istikrarı etkilememesi için kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini duyurarak, inşaata bir dakika bile ara vermeden destek oldu. İGA, darbe gecesinin ilk saatlerinde önce sosyal medya hesapları üzerinden 'milli iradeye' sahip çıktığını, demokrasinin arkasında durduğunu ve darbelere karşı olduğunu açıkladı.

17 BİN ÇALIŞAN İŞBAŞI YAPTI
İGA, Türkiye'nin kalkınmasının önüne çıkacak her türlü engelin aşılmasında tek yolun milli irade ve birlik olduğunu, kalkınmanın en önemli lokomotiflerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın tüm hızıyla Türk halkıyla buluşturulmak üzere inşa edildiğinin altını çizdi. 16 Temmuz sabah saatlerinde ise yaklaşık 17 bin çalışan her gün olduğu gibi ertesi gün de görevine koştu ve dev proje o gün bile duraksamadı. 17 bin çalışanın işinin başında olarak çalışmalara ara vermemesi, Türkiye'de darbe yapanlara en sert yanıt olarak tarihe geçti. Şirket, 18 Temmuz'da ise ulusal gazetelere verdiği ilanla "demokrasiye ve milli iradeye" sahip çıktığını duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 bin çalışan işbaşı yaptı milli iradeye sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN