Türkiye'nin en iyi haber sitesi

El ele vererek reform süreci başlattık

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, “Ekonomimizin tüm oyuncuları el ele vererek adeta bir reform süreci başlattı. Süreç, ülke çapında bir seferberliğe dönüştü” dedi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
El ele vererek reform süreci başlattık
2016 zor bir yıl olmasına rağmen rekor satış gerçekleştirildiğinin altını çizen Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz konuta olan talebin devam ettiğini belirterek, yaşanan olumsuzluklara rağmen yatırımların durmadığının söyledi. Yılmaz, "Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ekonomimizin tüm oyucuları el ele vererek adeta bir reform süreci başlattı. Süreç, ülke çapında bir seferberliğe dönüştü" diye konuştu.

250 milyarlık konut seferberliği
Ülke üzerine oynanan tüm oyunlara rağmen Türkiye'nin pozitif büyümesini sürdürdüğünü anlatan Yılmaz, "250 milyar liralık konut piyasası katlanarak büyüyor. İstikrarın sağlanmasıyla 5 kat daha artabilir. Milli gelirimizi 25 bin dolara getirmemiz lazım. Ancak o zaman kimse bize zarar veremez" ifadelerini kullandı. 15 Temmuz sonrasında sonrasında işlere ve çalışanlara daha çok sahip çıktıklarını belirten Yılmaz, "İşadamı, vatandaş, siyasetçi hepimiz birbirimize destek olduk. Gayrimenkul sektöründe Emlak Konut'un başı çektiği, peşi sıra GYODER'in de destek verdiği kampanyalarda proje geliştiriciler olarak elimizi taşın altına koyduk" dedi.

Hız kesmeden devam ettik
Gayrimenkul sektörünün kampanyaların rüzgârıyla yatırımlarına devam ettiğini belirten Yılmaz, "Biz de bu süreçte hız kesmeden devam ettik. Kendi iş alanımızda, yatırımlarımızı ve istihdam sağlamayı sürdürdük. Dap Holding olarak ülkemize güveniyor ve ekonomiye katkıda bulunmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Yüzde 25 indirim yaptık
Konut edinmek isteyenler için tüm imkânların seferber ettiklerini vurgulayan Ziya Yılmaz, şöyle devam etti: "Önce Validebağ Konaklarını Emlak Konut GYO işbirliği ile son derece uygun fiyatlarla satışa sunduk ve müthiş bir ilgiyle karşılaştık. Çok yoğun bir talep gelince, fiyat avantajı Validebağ projesiyle sınırlı kalmasın diye diğer projelerimiz için de yeni bir kampanya hazırladık. Mayıs ayına kadar devam eden kampanyamız kapsamında (şirket tarihimizde ilk defa) yüzde 25 indirim yaparak herkesin ev sahibi olmasını istedik. Hükümetimiz, proje geliştiriciler için yolu açtı. DAP Yapı olarak biz de üstümüze düşeni yaparak çok özel koşullarla birçok aileyi ev sahibi yaptık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El ele vererek reform süreci başlattık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN