Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa siparişi için 52 milyon $’lık yatırım

, üretim kapasitesini 415 bin adetten 455 bin adede çıkarıyor

Giriş Tarihi: 7.8.2017
Avrupa siparişi için 52 milyon $’lık yatırım
Ford Otosan, 52 milyon dolarlık yatırımla üretim kapasitesini artıracak. Şirket, Avrupa başta olmak üzere global pazarlarda artan talebi karşılamak amacıyla mevcut üretim kapasitesini 415 bin adetten 455 bin adede çıkaracak. Son iki yıldır Türkiye ihracat şampiyonu, üst üste altıncı kez otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu unvanını elinde bulunduran , üretim kapasitesini kademeli olarak 2018 Eylül sonuna kadar hedeflenen seviyeye taşıyacak. Özellikle Transit ve Custom modellerinde artan müşteri talebini karşılamak için bu kararı aldığını açıklayan şirket, 52 milyon dolarlık yatırımla Gölcük Fabrikası'ndaki üretim kapasitesini 40 bin adet artıracak. Mevcut haliyle 290 bin adet Transit ve Custom modellerinin üretilebildiği Gölcük Fabrikası, kapasite artırımı sonrasında 330 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak.
Sadece Türkiye'de değil, tüm ihracat pazarlarında rekabet edecek ürünler sunduklarını vurgulayan Ford Otosan Genel Müdürü , Avrupa'daki talebin arttığını söyledi. Kapasite artırımı ile hem artan talebi karşılayacaklarını ifade eden Yenigün, hem de Transit ve Custom'ın üretim ve ihracatında yeni rekorlar kıracaklarını kaydetti. Yenigün, şunları söyledi:
"Bugün Ford'un Avrupa'da sattığı tüm ticari araçların yüzde 71'ini ve Transit modellerinin yüzde 82'sini üretiyoruz. Türk mühendislerinin ve işçilerinin emeği ile ürettiğimiz araç ve parçaları 83 ülkeye ihraç ediyoruz. Türkiye'deki ticari araç ihracatının yüzde 65'ini tek başımıza gerçekleştiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa siparişi için 52 milyon $’lık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN