HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

son 15 yılda istikrarlı yürüyüşürü sürdürdü

Giriş Tarihi: 30.4.2018
Türkiye son 15 yılda istikrarlı yürüyüşürü sürdürdü
2001 yılında yaşanan bankacılık krizi ve sonrasında başlayan sürecin Türkiye ekonomisinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, "Son 15 yıllık süreci göz önüne aldığımızda ise ilk vurgulayabileceğimiz nokta istikrar olarak kendisini gösteriyor. 2000'ler öncesi çalkantılı ve belirsizliklerin hâkim olduğu dönem, yerini büyük ölçüde istikrara bırakmış durumda" dedi.

DİRENCİMİZİ GÖSTERDİK
Son 15 yılda dönem dönem yaşanan siyasi, jepolotik ve ekonomik krizlere rağmen Türkiye'nin bu şoklara karşı dirençli olduğunu gösterdiğini ve istikrarlı yürüyüşünü sürdürdüğünü ifade eden Utku, "Ülkemiz yıllarca atıl kalmış potansiyellerini yeni yeni keşfediyor. Çağı yakalayan, Türkiye'yi yeni ufuklara taşıyacak yatırım ve projelere imza atılıyor. Ülke olarak bu noktada her geçen gün bitmeyecek bir enerji ile öncü Türkiye'yi inşa etmemiz gerekiyor" dedi. Türkiye'nin ilk katılım bankasının 1984'te kurulan Albara Türk olduğunun altını çizen Utku, "Amacımız dünyanın en iyi Katılım Bankası olmak. Albaraka Türk, geleceğe emin bir şekilde ilerlemek için birçok alanda adımlar attı ve atmaya devam edecek" diye konuştu.

KÖŞE TAŞI: SABAH
Melikşah Utku, SABAH Gazetesi'nin 33. kuruluş yıl dönümünü ile ilgili olarak, "Gazetenin yaptığı çalışmalarla ve kaliteli haber içerikleri ile basın tarihimizde bir köşe taşı olduğuna inanıyorum. İletişim araçları değişse de gelecekte güçlü varlığını devam ettireceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye son 15 yılda istikrarlı yürüyüşürü sürdürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN