HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan ye ziyaret

Başkanı ve Üyeleri, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 17.7.2018 12:56 Güncelleme Tarihi: 17.7.2018 14:38
İTO’dan yeni kabineye ziyaret

() Başkanı başkanlığındaki İTO Heyeti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile oluşturulan üyelerine ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile yapılan toplantıda, gümrük ve dış ticaret işlemleri ile bilhassa reel sektörün teknolojiye ve katma değere dayalı büyümesi için yapılması gerekenler ele alındı. Görüşmede, sanayide ara malı ithalatı yapılan ürünlerin 'de üretilmesi için alınacak tedbirler de gündeme geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile İTO'nun projeleri ile teknolojiye ve katma değere dayalı yeni kalkınma modeli üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile gerçekleştirilen toplantıda ise Oda'nın mesleki eğitim çalışmaları ve eğitim camiasına katkıları hakkında bilgi verildi. Üniversitelerdeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesi için yapılması gerekenler de ele alındı.

BAKANLIKLARLA YAKIN İŞBİRLİĞİ

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, görüşmelere ilişkin, "İş dünyamızın beklenti ve çözüm önerilerini, yakın işbirliği içinde ilgili bakanlıklarla paylaşacağız. İstanbul Ticaret Odası olarak bakanlıkların yenilikçi projelerinin hayata geçirilmesi için her türlü desteği verip sorumluluk alacağız. Yüksek katma değere dayalı yeni bir kalkınma modeli için ve karar vericiler ele ele vereceğiz. Türkiye'yi hep birlikte büyüteceğiz" dedi.

"KALKINMAYA YENİ BİR SOLUK GETİRECEK HER ÇALIŞMAYA DESTEK OLACAĞIZ"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinin başarılı çalışmalar yapacağına inandıklarını belirten Avdagiç, "Türkiye'yi bir adım ileri götürecek, teknolojide atağa geçirecek çalışmalar en güçlü önceliğimizdir. İş dünyası olarak ??Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde ekonominin tüm aktörlerinin bir orkestra ahengiyle hareket etmesiyle, özel sektör öncülüğünde kalkınmaya yeni bir soluk getirecek her çalışmaya destek olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTO’dan yeni kabineye ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN