Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi vitrini güçleniyor

Hazıne ve Maliye Bakanı , ihracatçıların özellikle ithal ara maddelerin Türkiye'de üretilmesini sağlamasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Albayrak: "Bu kapsamda bir strateji için bakanlık olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız" dedi.

Giriş Tarihi: 7.9.2018
Ekonomi vitrini güçleniyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı yeni ekonomi modelini omuzlayacak güçlü bir kadro kuruluyor. Bakanlıklardan, kurumlara ekonomi yönetiminde sürdürülebilir ve istikrarlı büyümeyi omuzlayacak ekipte iş dünyasından güçlü deneyimli isimler de yer alacak. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı kararıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda iki bakan yardımcılığına Nureddin Nebati ile Osman Dinçbaş atandı. Eski AK Parti Milletvekili Nebati, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesi. Dinçbaş da, Ernst & Young'da üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Albayrak'ın danışmanlığına da Koç Üniversitesi Finans Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Demiroğlu getirildi.

ALBAYRAK'TAN İHRACATÇIYA DESTEK
Hazıne ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ihracatçıların özellikle ithal ara maddelerin Türkiye'de üretilmesini sağlamasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Albayrak: "Bu kapsamda bir strateji için bakanlık olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız. Yatırımları ihracatı artırma, teknolojik ürün üretme ve cari açığı azaltma hedeflerine karşılık verip vermediğine göre değerlendirecek, karşılık verenleri önceleyeceğiz" dedi.

Bakan Albayrak'tan Enflasyon açıklaması

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi vitrini güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN