HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

23. Dönem başvuruları ne zaman başlayacak? POMEM başvuru şartları ve koşulları nelerdir? İşte yanıtı...

İçişleri Bakanlığı bünyesine dahil olan Emniyet Genel Müdürlüğü daha önce yaptığı açıklama ile 10 bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu. Polis olmak isteyen bireyler için bir fırsat niteliğinde olan bu haber polislik hayali olan kişileri umutlandırdı. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren bireyler için 23. Dönem başvuru detaylarını ve tarihlerini derledik. Peki 23. POMEM başvuru tarihleri ne zaman yapılacak? POMEM Başvuru şartları nelerdir? Polis olmak için şartlar nelerdir? İşte tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 12.9.2018 07:30 Güncelleme Tarihi: 12.9.2018 07:30
23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? POMEM başvuru şartları ve koşulları nelerdir? İşte yanıtı...

POLİS OLMAK İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

- KPSS'de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8'inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80'ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

ARKADAŞINA GÖNDER
23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? POMEM başvuru şartları ve koşulları nelerdir? İşte yanıtı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN