Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Türkiye ve arasında Mutakabat Zaptı imzalandı

haberi... Türkiye ve Birleşik Krallık (BK) arasıdaki ticari işbirliğini görüşen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox 6. Dönem Türkiye- Birleşik Krallık ’nı imzaladılar.

Giriş Tarihi: 12.9.2018 15:24 Güncelleme Tarihi: 12.9.2018 17:40 ABONE OL
Son dakika: Türkiye ve İngiltere arasında JETCO Mutakabat Zaptı imzalandı

Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı (BREXİT) sonrası Londra da düzenlen ilk Türkiye - Birleşik Krallık Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi (JETCO) toplantısına katılmak üzere Londra da bulunan Ticaret Bakanı Ruşar Pekcan, iki gün sürecek resmi temaslarda bulunuyor.

TİCARET VE YATIRIM İLİŞKİLERİ

Bugün başlayan JETCO 6. Dönem toplantısında, ticaret ve yatırım ilişkileri, finansal hizmetler ile müteahhitlik ve teknik müşavirlik hizmetleri ele alınıyor. Yine, enerji alanlarında işbirliği, turizm ve vize konularının görüşüleceği toplantıda bilim ve inovasyon alanlarında da yapılabilecek ortak çalışmalar üzerinde de duruluyor.

ÖNDE GELEN KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞACAK

Bu ziyaret kapsamında, Birleşik Krallık'ın kanaat önderleriyle Chatham House'da biraraya gelmesi beklenen Bakan Pekcan, daha sonra ülkenin önde gelen kadın girişimcileriyle buluşacak. Ayrıca, Londra'daki Türk Ticaret Merkezi'nin açılışını yapmasıda beklenen, Bakan Ruhsar Pekcan, iki günlük temaslarının ardından, 14 Eylül'de Arjantin'de yapılacak G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısına katılmak üzere Birleşik Krallık'dan ayrılacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Londra'da Türkiye Ticaret Merkezi'nin açılışını yaptı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Türkiye ve İngiltere arasında JETCO Mutakabat Zaptı imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN