HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

aylıklarıyla ilgili kanun teklifi kabul edildi

aylıkları için 1000 liranın alt sınır belirlenmesi gibi düzenlemelerinin bulunduğu kanun teklifi, Plan ve kabul edildi. Öte yandan, borç yapılandırması bozulanlara gecikme faizini ödeme şartıyla yeni hak verildi.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 16:33 Güncelleme Tarihi: 10.12.2018 11:28
Yaşlılık aylıklarıyla ilgili kanun teklifi kabul edildi

Yaşlılık aylıkları için 1000 liranın alt sınır belirlenmesi gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

FİNANSAL İSTİKRAR VE KALKINMA KOMİTESİ KURULACAK

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi kurulmasını öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. İşsizlik Sigorta Kanunu'nda yapılan değişiklikle işsizlik ödeneğinden yararlanmada kolaylık getiriliyor. Kamu İhale Kanunu'na göre ihalesi yapılan ve devam eden sözleşmeler, imalat girdi fiyatlarının beklenmeyen artışlar meydana gelmesi halinde yüklenicinin 60 gün içinde yazılı başvuru ve idarenin onayına bağlı olarak fethedilip tasfiye edilebilecek ve devredilebilecek.

İthal veya teslim edilen şalgam suları ile Türk Gıda Kodeksi'ne göre çeşnili ve aromalı/aromalandırılmış içme sütleri, bebek ve devam sütü sayılan içeceklerle ilgili olarak özel tüketim vergisi alınmayacak. Yüksek hızlı ve hızlı tren taşımacılığı için yapılan alt yapı yatırımları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak. 7143 sayılı Vergi ve Diğer bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran ancak kanun hükmüne göre ödeme yapmayarak kanundan yararlanma hakkını kaybeden borçlulara borçlarını ödemede son bir imkan verilmesi amaçlanıyor. Yeniden yapılandırma kapsamında borçlarını yapılandıran fakat borçlarını ödeyemeyenler için Ocak 2019 sonuna kadar süre veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılık aylıklarıyla ilgili kanun teklifi kabul edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN