Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de yayımlandı! Banka ve Kredi kartlarıyla ilgili önemli değişiklik...

Kredi kartı ile gerçekleştirilen mal ve hizmet alımlarında taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak belirlenecek.

Giriş Tarihi: 11.1.2019 09:50 Güncelleme Tarihi: 11.1.2019 11:15
Resmi Gazete'de yayımlandı! Banka ve Kredi kartlarıyla ilgili önemli değişiklik...

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yönetmeliğe göre, alım sonrası belli ücret mukabilinde borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelenmesi de dahil olmak üzere kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ve nakit çekimlerinde taksitlendirme süreleri, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nca belirlenecek. Ayrıca düzenlemeyle, 'Kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez' hükmü de yürürlükten kaldırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resmi Gazete'de yayımlandı! Banka ve Kredi kartlarıyla ilgili önemli değişiklik...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN