Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Köprü geçiş cezaları ile ilgili flaş gelişme! Ve TBMM Başkanlığına sunuldu

haberi... Binali Yıldırım'ın müjdesini verdiği hatalı köprü geçişlerinin affı ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Muş, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk" dedi.

Giriş Tarihi: 17.5.2019 16:55 Son Güncelleme: 18.5.2019 07:35 ABONE OL
Son dakika: Köprü geçiş cezaları ile ilgili flaş gelişme! Ve TBMM Başkanlığına sunuldu

Son dakika haberi... AK Parti Grup Başkanvekili Muş, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk" dedi.

Köprü geçiş cezaları ile ilgili flaş gelişme! Ve TBMM Başkanlığına sunuldu

Muş, Meclise sundukları kanun teklifinin detaylarını AA muhabiriyle paylaştı.

"MİLLETİMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ALANLARDA DÜZENLEMELER YAPIYORUZ"

Bazı alanlarda değişiklik öngören kanun teklifinin 20 maddeden oluştuğunu belirten Muş, "Teklifte, toplumda beklenti oluşturan belli başlı önemli konular var. Milletimizin ihtiyaç duyduğu bazı alanlarda düzenlemeler yapıyoruz." diye konuştu.

Teklifle "İstanbul Galata Üniversitesi" adında yeni bir üniversite kurulacağını anlatan Muş, kanun teklifinde, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu personelinin disiplin hükümlerine ilişkin değişiklik öngören maddenin de yer alacağını bildirdi.

Kömür madenciliğine ilişkin bir destek mekanizması olduğunu hatırlatan Muş, "Teklifle, fiyat düştükçe bu destek mekanizması artacak. Bu destek mekanizması, fiyatların yüksekliğine göre otomatik bir şekilde sağlanacak desteği ayarlayacak. Uluslararası ya da Türkiye'deki piyasalarda kömür fiyatlarının düşüşüne bağlı olarak destek oranımız artacak." ifadelerini kullandı.

HURDA ARAÇTA ÖTV İNDİRİMİ 10 BİN LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARILACAK

Hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılmasını teklif ettiklerini belirten Muş, şunları söyledi:

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan geçişlerde, oradaki uygulamalardan kaynaklı hatalardan dolayı sürücülerin yaptığı geçişlerden kaynaklanan cezalar vardı. O cezaların da affına yönelik bir düzenlememiz teklifimiz içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan hatalı geçişlerin, kanun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla affedilmesini teklif ediyoruz."

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Köprü geçiş cezaları ile ilgili flaş gelişme! Ve TBMM Başkanlığına sunuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA