Türkiye'nin en iyi haber sitesi

300 bin esnafa 20 milyarlık kredi

Bu yılın sonuna kadar 300 bine yakın esnafa işini büyütmesi için 20 milyar liranın üzerinde finansman desteği sağlanacak

Giriş Tarihi: 4.7.2019
300 bin esnafa 20 milyarlık kredi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı 40 bin işletmeye 20 milyar liralık paketin ardından işletmelerin üretkenliğini artıran, ölçek sorunlarını çözen, finansmana erişimi kolaylaştıran, vergi indirimlerini daha geniş alanlara yayacak düzenlemeler devreye giriyor. Bu yılın sonuna kadar yaklaşık 300 bin esnafa işini büyütme ve geliştirmesi için 20 milyar liranın üzerinde finansman desteği sağlanacak.

BASKI AZALTILIYOR
Bakan Pekcan, ekmek gibi fiyatı tarifeyle belirlenen temel gıda maddelerinde enflasyonist baskının azaltılması ve üretici mağduriyetlerinin önlenebilmesi amacıyla üreticiye yapılan ödemeler ve iadeler konusunda düzenleme yapıldığını belirtti. Türkiye'yi ileri teknoloji üretiminde bölgesel üs haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Bakan Pekcan, ihtisas serbest bölgelerinde uygulanacak destek mekanizmaları ile hedeflenen sektörlerde ihracata katkı sağlayacaklarını söyledi. Pekcan, "Yüksek teknolojiye sahip ihracat kollarının geliştirilebilmesi için kalkınma planlarında öngörülen hedefler doğrultusunda teknoloji dönüşümünü, Ar-Ge yoğun yüksek teknolojili, katma değeri yüksek mal ve hizmet sektörlerinde ihtisaslaşmanın sağlanması amacıyla serbest bölgeler kurulabilmesi için çalışmalar titizlikle yerine getiriliyor" değerlendirmesini yaptı. Pekcan, ihracatta devlet yardımlarının Türkiye'de faaliyet gösteren her ölçek ve olgunluk seviyesindeki firmaların yararlanmasını sağlayacak şekilde aktarıldığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 bin esnafa 20 milyarlık kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN