Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırsalda 12 milyona 40 milyarlık destek

Kırsal kesimdeki 12 milyon kişiye 2023’e kadar 40 milyar lira destek sağlanacak. 42 ile katma değerli üretim ve istihdamın artması için fon yağıyor

Giriş Tarihi: 16.9.2019
Kırsalda 12 milyona 40 milyarlık destek
HÜKÜMET, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu vizyonla refahı Türkiye'nin dört bir yanına yaymak için tüm imkânları seferber ediyor. Bu kapsamda kırsal kesimdeki 12 milyon kişiye 2023 yılına kadar 40 milyar liralık destek sağlanacak. Kırsal bölgelere yaklaşık 6 milyar liralık hibe dağıtılırken, 42 ile katma değerli üretim ve istihdamın artırılması için fon yağıyor.

3.500 PROJEYE 1.5 MİLYAR
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AB hibe fonlarından yararlanan 42 ile proje bazlı yatırımlar için destek verildiğini belirterek, "Bu kapsamda 3 bin 500 proje için 246 milyon euro (Yaklaşık 1.5 milyar lira) hibe desteği içeren sözleşme imzalandı" dedi. Bakan Pakdemirli, yine program kapsamında besi çiftlikleri için 812 sözleşme imzalandığını ve 498 milyon lira hibe ödemesi yapıldığını belirtti. Kırsal kalkınma programı kapsamında Temmuz ayı itibariyle yaklaşık 14 bin proje için 4 milyar lira hibe ödemesi yapıldı. Bu yılın sonunda sağlanacak hibe desteğinin 5.5 milyar liraya ulaşması bekleniyor.

DÜZENLİ VE YETERLİ GELİR
Yeni dönemde hibelerde kırsal toplumun düzenli ve yeterli gelir imkânına kavuşturularak refah düzeyinin artırılması ve nüfusun kırsalda tutulmasına yönelik projelere öncelik verilecek. Bu kapsamda yerelde insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncelik verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırsalda 12 milyona 40 milyarlık destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN