Türkiye'nin en iyi haber sitesi

denizlerde "fersah fersah" ilerliyor

Su altı akustik ve sonar sistemleri alanında küresel oyuncu haline gelen , bu alanda geleceği şekillendiriyor. ASELSAN, son 10 yıldaki performansıyla "sonar pazarında" güçlü bir küresel oyuncu haline geldi. Şirket tarafından yurt içinde ve dışında 36 denizaltı ve su üstü platformu için 33 yerli ve özgün su altı akustik sistemi kullanıma sunuldu. 37 sistem için sözleşme takvimlerine uygun çalışmalar devam ediyor. Deniz Kuvvetlerine taktik alanda önemli yetenek kazandıracak sonar sistemi Fersah, ihracat fırsatlarıyla ASELSAN'ın küresel oyuncu nitelemesini pekiştirecek

Giriş Tarihi: 11.11.2019 10:00 Güncelleme Tarihi: 11.11.2019 11:09 ABONE OL
ASELSAN denizlerde fersah fersah ilerliyor

Son yıllarda yapılan farklı küresel sonar sistem pazar analizlerinde , "küresel ana oyuncu" ya da "dikkati çeken oyuncu" olarak adlandırılıyor.

Bunlardan biri olan "Sonar System-Global Market Outlook 2017-2026" raporunda sonar sistemleri pazarındaki ana oyuncular başlığında, Northrop Grumman, Thales ve Kongsberg gibi firmalarla birlikte ASELSAN da 14 ana oyuncu başlığı altında inceleniyor. Bu değerlendirmelerin kriterlere dayalı ve derinlemesine yapılan "sonar pazarı" inceleme raporlarında olması dikkati çekiyor.

ASELSAN için küresel oyuncu nitelemesinin, su altı akustik dünyasını yönlendiren raporlarda yer almasını sağlayan gerçeğin ardında geniş bir çeşitlilikte yapılan çalışmalar ve bunları dayandırdığı bilgi birikimi, altyapı ve insan kaynağı kalitesi yer alıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
ASELSAN denizlerde "fersah fersah" ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN