Türkiye'nin en iyi haber sitesi

150 yıllık hayal gerçek oluyor! Dev projede sona doğru...

Türkiye’nin üç büyük limanından biri olan ’nda sona doğru... Karabük’ün gözü Filyos Limanı’nın üst yapı ihalesinde

Giriş Tarihi: 4.12.2019 10:19 Güncelleme Tarihi: 4.12.2019 11:29 ABONE OL
150 yıllık hayal gerçek oluyor! Dev projede sona doğru...

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid döneminden itibaren hayata geçirilmesi planlanan Filyos Projesi kapsamındaki 25 milyon ton kapasiteli Filyos Liman Projesi'nde sona yaklaşılıyor. Yüzde 90'ı tamamlanan ve Karadeniz'in en nitelikli limanı olacak olan ile kuzey-güney aksı birbirine bağlanmış olacak.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde Sultan 2. Abdülhamid Han tarafından "Anadolu'da Genel Üretim Raporu" doğrultusunda planlanan Filyos Projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 23 bin dekarlık ve Endüstri Bölgesi ilan edilen alanın önünde bulunan 25 milyon ton kapasiteli Filyos Limanı, kuzey-güney aksını da birbirine bağlamış olacak. Alt yapı liman inşaatının yüzde 90'a geldiği bölgede, üst yapı ve limanın işletilmesinde en büyük talipli KARDEMİR.

Karabük, Zonguldak ve Bartın'ın ortasında bulunan bölgenin üç iline önemli katkılar sağlaması beklenen Filyos limanı, Karadeniz'in en niteliklisi ve en donanımlısı 25 milyon ton kapasite ile Türkiye'nin üçüncü büyük limanı olacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
150 yıllık hayal gerçek oluyor! Dev projede sona doğru...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN