Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 bin kamu lojmanı satılıyor

Giriş Tarihi: 9.1.2020 ABONE OL
50 bin kamu lojmanı satılıyor
Hükümet kamu lojmanlarının satışı için harekete geçti. Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 218 bin 575 adet genel bütçeli idarelere tahsisli, 30 bin 939 adet de diğer idarelere tahsisli olmak üzere kamuda toplam 249 bin 514 adet lojman bulunduğunu bildirdi. 5 ilde satış ihalesi için talimat verildiğini söyleyen Kurum, 37 ilde değerleme işlemlerinin sürdüğünü kaydetti. 2020'de 50 bin lojmanın satışı öngörülüyor. Kamu lojmanları satışından beklenen gelir ise 1.2 milyar TL.

İLK ETAPTA 5 BİNİ SATILACAK
Bakan Kurum'un verdiği bilgiye göre, ilk etapta kat mülkiyeti/irtifakı olan 5 bin lojmanın satışı planlanıyor. Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve Mersin olmak üzere 5 ildeki lojmanların satış ihalesi için talimat verildi. 37 ilde de satış için lojmanlarda değerleme işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

140 BİNİ SAVUNMA VE GÜVENLİKTE
Bakan Kurum, kamu lojmanlarından savunma, güvenlik ve adalet hizmetlerinde çalışan personelin kullandığı konut sayısının yaklaşık 140 bin adet olduğunu belirtirken, kampus alanında kalan ya da hizmet binaları ile bütünlük içinde olan yaklaşık 59 bin adet lojman bulunduğunu söyledi.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin kamu lojmanı satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN