Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuruları başladı

ve DenizTemiz Derneği/’nın, gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan, bugünün ve yarının çevresini oluşturan tüm çevresel değerlerin, her alanda korunması ve geliştirilmesi hedefiyle oluşturduğu "" 4. kez sahibini arıyor. için başvurular başladı. Değerlendirme sonucunda seçilecek birinci projeye 100 bin TL ödül verilecek.

Giriş Tarihi: 16.1.2020 11:22 Güncelleme Tarihi: 16.1.2020 11:50 ABONE OL
Sabri Ülker Çevre Ödülü başvuruları başladı

Yıldız Holding'den yapılan açıklamaya göre, "Yarınlar Seninle Yaşayacak" sloganıyla yola çıkılan Sabri Ülker Çevre Ödülü'nde bu yılki tema, "Çevre ve İnsan" olarak belirlendi.

Yarışmaya başvuran projeler, "Sıfır Atık" yaklaşımı ve sürdürülebilirlik prensibi kapsamında su ve doğal kaynak kullanımı, karbon ve enerji yönetimi, atık yönetimi, biyo-çeşitliliğin korunması, iklim değişikliği ve gezegen sağlığı konu başlıkları altında değerlendirilecek.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, alanlarında bilim insanlarının oluşturduğu seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda ilk 3'e giren projeler, sonraki aşamada jüri üyelerine sunulacak.

ÖDÜL 100 BİN TÜRK LİRASI

Değerlendirme sonucunda seçilecek birinci projeye 100 bin TL ödül verilecek. Ödül başvuruları; 27 Nisan 2020'ye kadar www.sabriulkercevreodulu.com üzerinden yapılacak. Sabri Ülker Çevre Ödülü'nün başvuru kriterleri ve diğer tüm ayrıntılar için www.sabriulkercevreodulu.com ziyaret edilebiliyor.

İlki 2013 yılında verilen Sabri Ülker Çevre Ödülü'nü kazanan ilk proje; evlerde, sitelerde, okullarda veya hastane gibi toplu yaşam alanlarında cam, plastik, kâğıt, sıvı yağ ve evsel atıkların ayrıştırılmasını sağlayan otomasyon sistemi "Kaynaştır Projesi" olmuştu. 2014 yılında ise Harran Ovası'nda dengesiz sulamadan kaynaklanan çölleşmeyi engellemek için geliştirilen, "Akıllı Sulama Sistemi-AKUATİK" projesi büyük ödülün sahibi oldu. 2015'te ise enerji tüketimi ve karbon salımını, ileri teknoloji kullanarak yüzde 35 azaltan Hydromx Enerji Tasarruf Projesi büyük ödülü kazanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabri Ülker Çevre Ödülü başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN