Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 Eylül Mağdurları İçin Dernek Kuruldu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:46
Türkiye’de 12 Eylül 1980’de yaşanan darbe nedeniyle mağdur olanlar için ’da 12 Eylül Mağdurlarını Anma ve Yardımlaşma Derneği kuruldu.
Elazığ’da 12 Eylül Mağdurlarını Anma ve Yardımlaşma Derneği kurulmasının ardından açılışı yapıldı. Dernek ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkan Serkan Uçuk, ”Bu ülkede bu dava uğruna her şeyini feda edecek insanlar görüyorum. Türkiye’de bir ilk biz görevimizi yerine getirdik. Allah utandırmasın” dedi.
12 Eylül Darbesi ve 1980 ihtilalinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1960 ve 1971’den sonra üçüncü darbesi olduğunu ifade eden Uçuk, ”Derneği 12 Eylül darbesinde mağdur olan büyüklerimizle istişare ederek kurduk. Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir millete sahip. Türk vatandaşı gerçekten onurlu ve gururlu. Hiçbir zaman davasından ödün vermedi, vermeyecektir. Bizler Türk halkının barış ve huzur içinde yaşaması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.
12 Eylül darbesi nedeniyle 100 civarında aile tespit ettiklerini, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunacaklarını dile getiren Uçuk, ”Onların raporları olanlar var. 12 Eylül’de ben mağdurum diyen herkes mağdur değildir. Gerçek mağdurların sonuna kadar destekçisi olacağız. Bizim için sağcısı, solcusu önemli değil. Bizim hiçbir ayrımımız yok. Bu görevi başımız dik bir şekilde yerine getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 Eylül Mağdurları İçin Dernek Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN