(Özel Haber) Saanen Cinsi Keçi Dördüz Doğurdu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:46
’da bir hayvan çiftliğinde saanen keçisi bir doğumda dört yavru birden dünyaya getirdi. Çiftlik sahibi Murat Afişin, daha önce ikiz ve üçüz doğum gördüğünü ancak dört yavrunun doğumuna ilk kez şahit olduğunu söyledi.
Elazığ’ın merkeze bağlı Dilekli Mahallesi’nde bir hayvan çiftliğinde saanen cinsi bir keçi dört yavru birden dünyaya getirdi. Dün gerçekleşen doğumda keçisinin dört yavru birden doğurması şaşkınlığa neden oldu. Çiftliğinde 40 yavru 20 tane de anne keçi olduğunu anlatan çiftlik sahibi Murat Afişin, "Ben iki yıl önce bu işe başladım. İlk etapta Tekirdağ’dan 25 saanen keçisi getirdik. Burada iklimden dolayı yaşamlarının zor olduğunu söylediler. Ama iki yılın sonunda gördüm ki böyle bir durum yok. Hayvanların sağlığı gayet iyi. Anne keçilerden biri dün doğum yaptı ve ilk kez dört yavru birden dünyaya getirdi. Babamla birlikte doğumları gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Keçilerimizin ikiz veya üçüz yavru dünyaya getirdiğini görmüştük ama dört yavruyu ilk kez gördük. Bu keçi türleri normalde çok yavru dünyaya getirir ama dört yavru bizi şaşırttı" şeklinde konuştu.
Çiftliğinde 40 yavru keçi olduğunu hatırlatan Afişin, yavru sayısının fazla oluşunun süt veriminde düşüşe sebebiyet verdiğini de ifade etti. Hayvan beslemeyi sevdiğini ve bu sebeple besicilik işini severek yaptığını kaydeden Afişin, keçisinin dört yavrusunu da ayrı ayrı özenle büyüteceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Saanen Cinsi Keçi Dördüz Doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN