Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ‘Lider Ülke Lider Gençlik’ Projesi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Elazığ’da ‘Lider Ülke Lider Gençlik’ Projesi
Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenleyip yürüttüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ‘Lider Ülke Lider Gençlik’ projesi ile ilgili bilgiler verildi.
Devlet Su İşleri Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenleyip yürüttüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ‘Lider Ülke Lider Gençlik’ programı yapıldı. Yapılan programa Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, Proje Koordinatörü Murat Celayir ve çok sayıda davetli katıldı. Derneğin amaçlarından bahseden Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, ”Derneğimiz dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır. Yürüttüğümüz bu tür projelerle ufku açık gençler yetiştirmek için uğraşlar vermekteyiz. İyinin, doğrunun faydalının ve adaletin yeryüzünden egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz”dedi.
Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Murat Celayir, ”’Lider Ülke Lider Gençlik adlı projemiz 15 Ocak 2014’ten bu yana hayata geçmiş ve bir yıldır süre gelmektedir. Proje kapsamında elimizde bulunan 50 tane gencimizi dershane eğitimi yanı sıra sosyal aktivite olan eğitimlerde verilecektir. Bu proje kapsamında 50 adet gencimize Bursa, Çanakkale ve Bilecik gezileri düzenleyeceğiz. Bunun dışında Kars ve Sarıkamış gezileri de düzenlenecektir. Dershane eğitimlerimiz hafta sonu olup sosyal etkinliklerimiz ise haftanın 3 günü devam edecektir. Bu eğitimlerin yanı sıra Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle de ney dersleri verilecektir” diye konuştu.
Proje açılış programının ardından katılan veliler ve öğrenciler, proje komitesine sorularını ve görüşlerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ’da ‘Lider Ülke Lider Gençlik’ Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN