Kurt Saldırısında Eşi Ölen Yaşlı Kadın Dehşet Anlarını Anlattı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
’da kurt saldırısında kocası ölen Sultan Bayat hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Saldırı anını anlatan Bayat, eşini kurtarmaya çalışırken bir kurdun kendisine de saldırdığını söyledi.
20 Şubat’ta Harput Mahallesi’nin kırsal kesimindeki Yedigöze mevkisinde ikamet eden Dursun (73) ve Sultan Bayat (63) çifti, gece saatlerinde evlerinin önünden gelen köpek sesleri nedeniyle dışarıya çıkmış ve kurtların saldırısına maruz kalmıştı. Saldırının ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Dursun Bayat, 5 gün süren yaşam savaşını kaybetmişti. Eşine yardım etmek amacıyla evden çıkan Sultan Bayat da bir kurdun saldırısına hedef olmuş, gözünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan yaşlı kadın yaşadıklarını anlattı.
Evlerinin önünden gelen köpek seslerini duyan kocasının dışarıya çıktığını ve bir süre sonra sesi gelmeyince kendisinin de dışarıya çıktığını belirten Sultan Bayat, Eşinin kanlar içinde yer yattığını gördüğünü, onu taşımak isterken bir kurdun kendisine de saldırdığını ifade etti.
"EŞİM YARALI HALDE BENDEN HELALLİK İSTEDİ"
Vücudunun bir çok yerinden yaralandığı eşini kurtlardan kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiğini anlatan Bayat, "Çok korkunç bir olaydı. Eşim kanlar içinde yerde yatıyordu. Ona yardıma gittiğimde kurtlar bana da saldırdı. Kolumu kurdun ağzına doğru uzattım ama işe yaramadı. Kafam, gözüm ve kolumdan ısırdı beni. Eşimi yerde sürükleyerek oradan uzaklaştırmaya çalıştım. Ben de yaralıydım. Eşim benden hakkımı helal etmemi istedi. Sanki öleceğini biliyordu. Sonra çocuklarıma haber verdim. Onlar da telaş içinde geldiler. Şu anda sağ gözüm açılmıyor. Göremiyorum. Kafatasıma da dikiş atıldı” şeklinde konuştu.
“ANNEM GÖZÜNÜ KAYBEDEBİLİR”
Babasını kurt saldırısında kaybeden, annesi de ağır yaralanan Halil Bayat ise babasının vefatından büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Annemin sağ gözünde ciddi hasar var. Şu anda gözünü açamıyor. Göz kapakları kapalı. Yeniden ameliyat olması gündemde. Göz kapakları açıldıktan sonra görüp görmeyeceği belli olacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurt Saldırısında Eşi Ölen Yaşlı Kadın Dehşet Anlarını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN