Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İç Güvenlik Paketine Halkından Destek

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasalaşarak yürürlüğe giren iç güvenlik paketine halkından destek geldi. Vatandaşlar, bu paket sayesinde olayların azalacağına inandıklarını belirterek, birlik ve beraberlikle Türkiye’nin daha da kalkınacağını ifade etti.
Kamuoyunda iç güvenlik paketi olarak bilinen yasa tasarısı Meclis Genel Kurulu’nda 16,5 saatlik mesainin ardından kabul edilerek yasalaştı. 231 oyun kullanıldığı Meclis Genel Kurulu’nda milletvekilleri 199 kabul, 32 ret ile iç güvenlik paketini yasalaştırdı.
Elazığ’da yaşayan vatandaşlardan Yakup Bulut, iç güvenlik paketinin önemli olduğunu belirterek, bu sayede olayların daha az yaşanacağını ifade etti. Bulut, "Bildiğiniz gibi iç güvenlik paketi meclisten geçti. Artık gösterilerde insanlar istedikleri gibi yüzlerini gizleyemeyecekler. Bu yasa bunu sağlayacak. Biz ülkede barış ve huzur olmasını istiyoruz. Çözüm sürecini de destekliyoruz. Umarım birlik beraberlik içerisinde çok daha güzel bir ülkede yaşarız" dedi.
Elazığ’da uzun yıllardır esnaflık yapan Sanayi Çelik de yasanın gösterilerin azalmasına katkı sağlayacağını ifade ederek, "Biz esnaf olarak olayların çıkmasına karşıyız. Barış olsun huzur olsun" diye konuştu.
İç güvenlik paketinin gecikmiş olduğuna vurgu yapan esnaf ve vatandaşlar, paketin çözüm sürecine de olumlu yönde katkı sağlayacağına inandıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç Güvenlik Paketine Elazığ Halkından Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN