Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali İstişare Toplantısı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali İstişare Toplantısı
’da 12-16 Mayıs 2015 tarihleri arasında 8.’si düzenlenecek olan Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin istişare toplantısı yapıldı.
Elazığ Kültür ve Sanat Derneği (EKSAD) tarafından 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin ikinci istişare toplantısı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun ile iş adamları katıldı.
8. Uluslararası Film Festivali’nin 12-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olması nedeniyle yapılan istişare toplantısına ev sahipliği yaptıklarını ifade eden MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, "İlimize Kültürel manada her türlü destek, MÜSİAD’ın önceliklerindendir. Toplantının ilimizin tanımında ve markalaşmasında katkılar sağlayacağını ümit ediyorum" dedi.
EKSAD Başkanı Serdar Kara ise, "8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin ikinci istişare toplantısını MÜSİAD’da yapıyoruz. İlk toplantıda aldığımız kararların devamı niteliğindeki bu toplantı da 25 Nisan’da İstanbul’da yapacağımız galanın şekillendirilmesini, programlarımızın netleşmesi anlamında önemli bir toplantı. Festivalimiz bu toplantılardan çıkacak sonuçlarla emin adımlarla ilerliyor" diye konuştu.
Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin Elazığ’a büyük katkısı olacağına değinen Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, "Bizler festival için gereken desteği vereceğiz. Böyle bir festivale destek olmak bize ayrı bir mutluluk vermektedir. Elazığ’ın tanıtımı bizim için en önemli konulardan bir tanesidir" şeklinde konuştu.
Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz da, festivalde emeği geçen ve katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti.
Daha sonra katılımcılarla festivalin İstanbul’da yapılacak gala programı ve etkinliklerle ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali İstişare Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN