Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nden Omurilik Felçleri Derneği’ne Ziyaret

Giriş Tarihi: 4.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Elazığ İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nden Omurilik Felçleri Derneği’ne Ziyaret
İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci ve kütüphane çalışanları Türkiye Omurilik Felçleri Derneği Elazığ Şubesi’ne ziyarette bulunarak, kendilerinin de birer potansiyel engelli adayı olduklarını, bu yüzden tüm engellileri kütüphaneye davet ettiklerini söyledi.
51. Kütüphane Haftası nedeniyle İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci, Türkiye Omurilik Felçleri Derneği Elazığ Şube Başkanı Ömer Çöteli’yi ziyaret ederek, dernek üyelerine kitap hediye etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Çöteli, "İlimizde iki kütüphane olduğunu biliyorum. Bu iki kütüphanemizden biri tadilat sonrası daha güzel, nezih bir hale getirildi. Ben engeli kardeşlerimizin, Elazığlı kardeşlerimizin kahve köşelerinde zaman geçirmeyip boş vakitlerinde kütüphanelerimize gitmelerini ve oradaki kitaplardan faydalanmalarını istiyorum. Kitaplar bizlerin en zengin hazineleridir. Biz engellilerin ve engelli kardeşlerimizin de boş zamanlarını kütüphane içerinden okuyarak değerlendirmelerini istiyorum" dedi.
Elazığ İl Halk Kütüphanesi olarak amaçlarının engelli vatandaşları da unutmamak olduğunu ifade eden Elazığ İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci ise, "Biz hepimiz birer potansiyel engelli olan insanlarız. Yani bundan bir dakika sonra veya birazdan ne olacağını bilemeyiz. O yüzden bu anlamlı ziyaretleri yapmalıyız ve engeli kardeşlerimizi unutmamalıyız. Bu engelli kardeşlerimizi ve bütün engelli kardeşlerimizi kütüphanemize davet ediyorum. Kütüphanemiz yenilendi ve daha elverişli hale getirildi. Özellikle engelli vatandaşlarımız zorlanmadan kitap okuyabilecek ve her şey önlerinde olacak. Süreli yayını, gazetesi ve kitaplara kolayca ulaşabilecekler. Biz sadece bu hafta sebebiyle ziyaret etmeyeceğiz. Kuaför dükkanından tutunda, kahve ve kıraathanelere kadar kütüphane ulaştırmak için çalışacağız. İlk olarak sayın belediye başkanımız adımı attı ve bizde bundan çok memnun olduk. İnşallah bizlerde her alanda kütüphane açmaya çalışacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nden Omurilik Felçleri Derneği’ne Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN