Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Elazığ’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen ‘Doğu Türkistan Yürüyüşü’ sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı.
Elazığ’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Doğu Türkistan Yürüyüşü organize edildi. Yürüyüşe MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplanan kalabalık İzzetpaşa Meydanı’ndan öğretmevi önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sonrası açıklama yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, Çin’in, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılanları kınayarak, "Doğu Türkistan güzel Türkistan Allah’a, Kur’an’a, bayrağa ve vatana yemin olsun, gök girsin kızıl çıksın. İşte on binler, yüz binler göz göz, saf saf hakka revan diyet alacağız billah, top yekun bir cihan. Bağır kardeşim bağır sel olsun durma bağır, dert Müslüman Türk’ün ya hür dünya ondan sağır. Onun için bağır sen haykır en yüksek sesle kahrolsun Kızıl Çin, yaşasın Türkistan" dedi.
Açıklamaların ardından toplanan kalabalık öğretmenevi önünde Doğu Türkistan’a öldürülen Uygur Türkleri için gıyabi cenaze namazı kılarak, dua etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN