Bayram Tatilcilerine Trafik Uyarısı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Ramazan Bayramı nedeniyle tatile çıkacaklara uyarıda bulunan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Şube Başkanı Murat Çıtak, direksiyon başında olan herkesin trafik kurallarına uymasını ve trafikte seyir halindeyken dikkatlerini dağıtacak telefon ve benzeri nesnelerden uzak durulması gerektiğini söyledi.
Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Elazığ Şube Başkanı Murat Çıtak, 4 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi yola çıkacak sürücüleri uyardı. Sürücülerin güvenli bir yolculuk yapması için direksiyon başında dikkat etmelerini isteyen Çıtak, "Ramazan Bayramı’na bağlı olarak insanlar tatile, memleketlerine, sevdiği insanların yanına, akrabalarının yanına yolculuk edecek. Günümüzde şehrimizde yaşayan insanlar genellikle yolculuklarını kendi araçlarıyla yapmaktadırlar. Bu araçlarla yolculuğa çıkarken özelikle tatil yolculuğuna araçlarını hazırlamalarını, teknik olarak bakımlarını yapmalarını ve teknik husustaki işlemleri de bittikten sonra araçlarını dikkatli bir şekilde trafik kurallarını uyarak kullanmaları gerekmektedir" dedi.
Sürücülerin özellikle araçların içerisinde dikkatlerini dağıtacak, bozacak şeylerin olmaması gerektiğini vurgulayan Çıtak, "Tatilcilerimizin, dinlenmiş olarak rahat bir psikolojiyle yola çıkmaları faydalarına olacaktır. Bütün trafik kurallarını ve trafik işaretlerine hassasiyetle riayet etmek gerekir. Sürücülerimiz, araçlarında klimalarını uygun bir şekilde kullanmaları ve mutlaka yorulduklarında dinlenmelerini önemlidir. Huzurlu, güzel bir bayram geçirmeleri açısından bütün kullanıcılar trafik kurallarına uymalarını hassasiyetle önermekteyiz" diye konuştu.
Bayram sonrası da trafiğin yoğun olacağını ifade eden Murat Çıtak," Direksiyon başına geçen herkesin aynı hassasiyeti tatil dönüşünde de göstermelerini kendi can güvenlikleri ve huzurları açısından önemlidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram Tatilcilerine Trafik Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN