2013 yılına yönelik burçlara göre emlak ve dekorasyon tüyoları

Tepe İnşaat Narlife Projesi, Astrolog Zeynep Turan'ın 21 Aralık günü twitter üzerinden yürüttüğü "nar kırma" etkinliğine destek verdi

Giriş Tarihi: 10.1.2013
21 Aralık günü ile ilgili ortaya atılan kıyamet söylemine karşı bereketin ve pozitif enerjinin hedeflendiği etkinlikte Zeynep Turan ve Narlife takipçileri twitter'da "nar" kırdı. Belirlenen kuralları yerine getiren toplam 6 kişi ödül kazandı. Kazananlar Ocak ayı içerisinde Narlife'ın İstanbul Maltepe'deki ofisinde Zeynep Turan ile buluşarak, doğum haritalarını çıkarttırabilecek. Emlak sektöründe yaşanabilecek büyümeden bahseden Turan, 2012'nin ortalarında başlayan durağanlığın, emlak kanunu düzenlemeleri sayesinde yeni bir bahara başlayacağını söyledi. 2013 ortalarında, şehir planlamasından dolayı çıkacak kanunlar; yatırımcıların huzurunu kaçırabilir. Dayanıp ileriyi görenler için ise bolca fırsat yaratılabilir. Yatırımlar konusunda tüketiciler hassas durumda fakat emlak konusunun geleceğe yatırım olduğunu birçok kişi fark edecek. 2013'te bankaların desteği, alım gücünü arttırıp tüketiciyi destekleyecek. Bankalar büyüyor böylelikle 2013'e köstek değil destek olacak gibi görünüyor. Konut satışlarına da destek olacaklarını söyleyebiliriz. Bu bağlamda da Türkiye'nin büyümesi artacak. Tüketici kredisi ve bankaların desteği Türkiye pazarını zenginleştirecek. Burçların ev ve dekorasyon tercihlerinde anahtar kelimeler
Koç: Pratik, cazibeli, renkli, öfkeli, sosyal ve lider ruhlu olmasının yanı sıra, biraz da aceleci olan Koç, ışık alan evleri tercih eder. Evinde, güvende ve sıcak bir ortamda vakit geçirmeyi her zaman isterler. 2013 yılında taşınma, yerleşme ve düzen karmaşası yaşaması beklenen Koçlar, dekorasyon konusunda sehpa ve ayna gibi aksesuarları ön planda tutar.
Boğa: İnatçı, duyarlı, dengeli ve mesafeli olan Boğalar evlerinde genellikle doğal bir görünüm tercih eder. Fazla modern çizgilerden hoşlanmayan Boğalar, ev dekorasyonunda derin tavanları ve aydınlık renkleri tercih eder. 2013'te Boğaların yatırımları değerlendirmesi tavsiye edilebilir.
İkizler: Meraklı, değişim seven, iletişimi güçlü ve estetik İkizler trend olmayı sever. Konforlu ve keyif alabileceği bir ev bu burcun vazgeçilmezidir. Küçük evlerden hoşlanmayan İkizler, evinin önünün açık olmasını ister. İkizler, dekorasyon konusunda teknoloji ve güvenlik konularını ön planda tutarak ışık ve gizli dolapları tercih eder. 2013'te İkizlerin kişisel lüksünü arttırması öngörülüyor.
Yengeç: Duygusal, tepkili, temkinli ve hayal gücü yüksek olan Yengeçler güvende olmaya çok önem verir. Doğayla iç içe olabileceği evleri tercih eden Yengeçler, evlerinde klasik çizgilerden hoşlanır. Hem yeni moda hem de eski modayı bir arada da sevebilen Yengeçler dekorasyonda duygusal renkleri, canlı tonları, çiçekleri ve çamları tercih eder. 2013 yılı için Yengeçlerin yatırımlarla ilgili araştırmalara ağırlık vermeleri önerilebilir.
Aslan: Cesaretli, iddialı, ihtiraslı ve egosu yüksek olan Aslan gösterişe meraklıdır. Her zaman çok salonlu evleri tercih eden Aslanlar için evleri etiketleridir. Dekorasyon konularında banyo aydınlatmalarına, manzaraya ve yerden ısıtmaya önem veren Aslanlar'ın 2013 yılında yaşam alanını modernize etmesi söz konusu olabilir.
Başak: Detaycı, planlı, kaygılı ve sabırlı Başak eleştiriye de düşkündür. Başak için evi hayatının merkezidir. Sosyal yaşamdan uzak yerlerde yaşamayı değil, her zaman koşturmacanın olduğu merkezleri tercih eder. Dekorasyonda pastel tonları, ışıltılı geniş alanları ve detayları tercih eden Başaklar, 2013 yılında mimari değişimlere önem verecek.
Terazi: Duygulu, zevkli, kıskanç ve dengeli Terazi burcu çok da naziktir. Fazla konfor ister, otellerin en havalı katlarında bile yaşayabilir. Onun için ev demek, lüks demektir. Dekorasyon konularında keskin hatları, koyu renkleri ve yaşanmışlık hissini ön planda tutan Teraziler 2013 yılında kendilerine ilham veren şehirler tercih edecek.
Akrep: Gizemli, sahiplenici, akıllı, ihtiraslı ve hâkimiyet duygusu yüksek Akrep, her zaman büyük evlerden hoşlanır. Hatta önlü arkalı bahçesi bile olsun ister. Büyük evini tertiplemekten hiç sıkılmaz. Akrepler yaşadığı yer konusunda yükseklik, manzara ve konfor detaylarını ön planda tutar. 2013 yılında Akrepler için yaşadığı yeri dinleme zamanı geldi.
Yay: Barışçıl, keşifçi ve eğlenceli Yay aynı zamanda bağımsızlığıyla dikkat çeker. Zinde olmayı isteyen Yayların ev tercihleri de buna göredir. Geniş mekânlarda, rahat hareket etmeyi hedefler. Eğer evinde bu rahatlığı bulamazsa, vazgeçmesi an meselesidir. Dekorasyonda renk cümbüşüne, konfora ve mobilya seçimine önem veren Yaylar için 2013 yılı yeni düzenlemeler ve yeni başlangıçlar demek.
Oğlak: Parayı seven, karizmatik ve yetenekli Oğlak her zaman hırslıdır. Çok tertipli ve düzenli olan Oğlak, dağınıklığa gelemez. Ev tercihi de bu özelliğinden etkilenir. Çabuk toplanabilen ve aradığı şeyi hemen bulabileceği evleri sever. Dubleks daireyi, düzeni, ve ayrıntıları ön planda tutan Oğlaklar için 2013'te yaşam alanını iyileştirme girişimleri, ve harcamalar öngörülebilir.
Kova: Değişimi seven, canlı, tarz ve vizyon sahibi Kova, şehrin en pahalı yerlerinde yaşamayı ister. Semt hayatını sever, konfor da vazgeçilmezidir. Dekorasyonda özenle seçilmiş objeleri, ihtişamı ve ahşabı ön planda tutan Kovalar 2013'te şehrin keyfini çıkartacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013 yılına yönelik burçlara göre emlak ve dekorasyon tüyoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN