İnşaatçılar % 1 kampanyasına başladı

Yeni yıldan itibaren yürürlüğe giren KDV uygulaması kampanyaların yolunu açtı. Ruhsatını 1 Ocak 2013'ten önce alan firmalar durumu fırsata çevirdi. Satışı devam eden projelerinde KDV'yi yüzde 1 olarak uyguladıklarını belirterek müşteri çekmeye çalışıyor

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Yeni vergi düzenlemesiyle sektördeki belirsizlik ortadan kalktı fakat tartışmalar halen devam ediyor. Sektör temsilcileri yeni uygulamanın markalı konut satışlarını düşüreceğini söylerken aynı zamanda ikinci el konuta da talebin artacağı görüşündeler. Birçok inşaat firması yine de bu durumu fırsat bilip satışta olan projelerinde yüzde 1 KDV kampanyası başlattı.

Sur Yapı Corridor
Sur Yapı güvencesiyle Güneşli'de hayata geçirilen Corridor projesi, toplam 505 konuttan meydana geliyor. Stüdyodan 4+1'e kadar farklı daire seçeneğinin sunulduğu projde fiyatlar 166 bin TL'den başlıyor. Sur Yapı Corridor projesinde yer alan stüdyolar 166 bin TL'den; 1+1'ler 239 bin TL'den; 2+1'ler 384 bin TL'den; 3+1'ler 613 bin TL'den ve 4+1'ler 782 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Haziran 2014'te teslim edilmesi planlanan projede, Açık-kapalı yüzme havuzu, dinlenme alanları, güneşlenme alanları, kafeler, tv odası, fitness center, soyunma odaları, sauna, çocuk oyun alanları bulunuyor.

Batışehir
Ege Yapı Group tarafından İstanbul Bağcılar'da hayata geçirilen Batışehir projesi, yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 0,49'luk faiz oranlarıyla konut sahibi yapıyor. Sürdürülebilir yaşam sunan Avrupa'nın en büyük karma projesi Batışehir'de 14 farklı tipte toplam 3 bin 250 konut yer alıyor. Fiyatların 268 bin TL'den başlangıç gösterdiği projede, konutun yanı sıra otelrezidans ve ofis yer alıyor. Proje, tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak.

Mahal Sancaktepe
Sancaktepe'de Denge İnşaat güvencesiyle inşa edilen Mahal Sancaktepe, 15 bin 640 metrekare alan üzerinde toplam 306 konuttan oluşuyor. Tamamı 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan projede fiyatlar 141 bin TL'den başlıyor 250 bin TL'ye kadar yükseliyor. Yüzde 1 KDV oranı ile satışların gerçekleştiği Mahal Sancaktepe'de yüzde 5 ön ödeme, yüzde 20'lik tutar teslimde, kalan konut bedeli için ise 120 aya kadar vade yapılıyor. Aralık 2014'te teslim edilmesi planlan projede, yüzme havuzları, süs havuzları, güvenlik, kapalı otopark, açık otopark, çocuk oyun alanları, yürüme-koşu yolları, kamelyalar, basketbol sahası, voleybol sahası, mini futbol sahası, sauna ve fitness salonu gibi sosyal alanlar bulunuyor.

Viaport Houses and Suites
Bayraktar Grup tarafından Kurtköy'de hayata geçirilen Viaport Houses and Suites, yeni KDV düzenlemesinden etkilenmeyen şanslı projler arasında yer alıyor. 1+1'den 3+1'e kadar farklı daire seçeneklerinin sunulduğu projede, birçok avantajlı ödeme seçeneği sunuluyor. 60 ay üzerinden aylık faiz oranının 0,69'a düştüğü Via Port Houses ve Suites'de yüzde 1 peşinat ile daire sahibi olma kampanyası da devam ediyor. Kampanya kapsamında daire alırken ödenmesi gereken yüzde 25'lik peşinatın ilk etapta sadece yüzde 1'i veriliyor, geri kalan yüzde 24'lük bedel ise aynı zamanda dairenin de teslim tarihi olan Eylül 2013'te ödeniyor. Kalan tutar ise en uygun faiz oranlarıyla projeye özel anlaşmalı banka kredisi ile ödeniyor. Ayrıca şirket bünyesinde yapılan "0" sıfır faiz ile vadelendirme imkanları da sunuluyor. Projede 1+1'ler 212 bin TL'den, 2+1'ler 286 bin TL'den, 3+1'ler ise 662 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Work Square
MVK Yapı'nın Kurtköy'de inşasına devam ettiği ev ve ofis yaşamını bir arada sunan Work Square projesi KDV artışından etkilenmedi, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin %1 KDV ile satışına devam ediliyor. KDV artışından etkilenmediği için yatırımcılarına önemli bir maliyet avantajı sunan proje, 50 metrekare'den, 180 metrekareye kadar farklı büyüklüklerdeki daire planları ile dikkat çekiyor. Dairelerin 155 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu projede, toplam 351 daire bulunuyor. 2014 yılının son çeyreğinde tamamlanması beklenen Work Square projesinde, ev ve ofis amaçlı kullanılabilen dairelerin yanı sıra, kat bahçeli daireler, lobi, her daireye özel bir depo alanı, spor merkezi, kapalı yüzme havuzu, hobi salonu, SPA, 350 araç kapasiteli kapalı otopark, çocuk oyun olanları, toplantı ve seminer salonları, özel restoran& kafeler, market, özel güvenlik sistemi ve yaklaşık 8.000 m2 alana sahip mağaza alanı bulunuyor.

Arena Residence
Pusula İnşaat tarafından Beylikdüzü'nde inşa edilen Arena Residence'ta 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri bulunuyor. 7 yıldızlı otel konforunda hizmetlerin yer aldığı projede, konutlar yüzde 1 KDV oranından satışa sunuluyor. Doğa ile iç içe huzurlu ve konforlu bir yaşama davet eden Arena Residence'ta fiyatlar 80 bin 600 TL'den başlıyor. 50 ay sıfır faiz imkanının yanı sıra anlaşmalı bankalardan kullanılacak konut kredileri ile de ödeme imkanı sunan Arena Residence, kendi içerisinde kişiye özel esnek ödeme seçenekleri de bulunuyor. Beylikdüzü' nün merkezinde konumlanan Arena Residence, E5 'e 300 m yakınlıktaolmasının yanı sıra E6 otoyolu ile ulaşımda avantajlı bir konumda bulunuyor.

Koru FloryA
Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife ortaklığının TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiği ve Florya'nın son büyük konut projesi olma özelliğini taşıyan KoruFlorya, yeni bir projeden ev satın almak isteyenler için yüksek KDV maliyetini ortadan kaldıran yüzde 1 KDV'li daireleri ile dikkat çekiyor. KoruFlorya 150 metrekarenin altında sınırlı sayıdaki yüzde 1 KDV'li daireleriyle ev sahibi olmak isteyenlere de avantaj sunuyor. Kullanışlı iç mimarisi, doğa, göl ve deniz manzarası ve ana ulaşım yollarına olan yakınlığı ile dikkat çeken projeden ev sahibi olmak isteyenler, yüzde 1 KDV avantajıyla lükse ve konfora daha uygun fiyata sahip olabilecek. 280 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen projede 52 adet farklı daire tipi bulunuyor. Alışveriş merkezi ve konut güvenliklerinin ayrı olarak yapılandırıldığı projede satışa çıkan dairelerin tamamı KDV dahil fiyatlarla sunuluyor.

Elit Grand Palas
Delmar Yapı'nın Kurtköy'de hayata geçireceği Elit Grand Palas Rezidans'da satışlar yüzde 1 KDV avantajıyla gerçekleşiyor. 531 daireden meydana gelen Elit Grand Palace'ta, 1+0, 1+1 ve 2+1 daire tipleri yer alıyor. Projede 10 bin 680 metrekare arsa üzerinde inşa ediliyor. Grand Palas, evofis konseptine uygun olarak tasarlandı.130 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Pendik Elit Grand Palas'ta dairelerin başlangıç fiyatı 165 bin TL olarak belirlendi. Projede yer alan konutların alanları 45 metrekare ile 100 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Çukurova Tower
Çukurova Gayrimenkul tarafından Kartal'da inşa edilen Çukurova Tower, hem oturum hem de yatırım amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunuyor. Yüzde 1 KDV avantajı sunan Çukurova Tower'dan sadece yüzde 1 peşinat ödeyerek ev almak mümkün. Üstelik peşinatın yüzde 12'si bir yıl sonra, diğer yüzde 12'lik kısmı ise iki yıl sonra teslim sırasında ödeniyor. Kalan yüzde 75'lik kısım içinse projeye özel faiz oranlarıyla ve 120 aya varan vadelerle kredi alınabiliyor. Projede, stüdyolar 136 bin TL'den başlıyor.Çukurova Tower'da büyüklükleri 42 metrekare ile 169 metrekare arasında değişen daire seçenekleri mevcut. Stüdyo daireler 136 bin TL, 1+1'ler 207 bin TL, 2+1'ler 350 bin TL, 3+1'ler 565 bin TL'den başlayan fiyat seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Rings İstanbul
Selin Yapı tarafından inşa edilen Rings İstanbul'da satışlar hızla devam ediyor. Aralık ayında sunduğu dört farklı ödeme seçeneğiyle satışlarını bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 30 artıran proje, yeni dönemde de cazip ödeme avantajları sunuyor. Ayrıca proje KDV artışından da etkilenmedi.2012'nin son çeyreğinde 'Evinizi Şimdi Alın, Ödemeye Taşındıktan Sonra Başlayın' sloganıyla başlayan kampanya, gördüğü yoğun ilgi üzerine devam ediyor. Sunulan diğer ödeme seçeneği ile ise, yüzde 40 peşin verilerek, kalan tutar vade farksız olarak 36 ayda ödenebiliyor. Dairelerin yüzde 70'inin satıldığı projenin ilk etabında teslimler Mayıs 2013'de.

Ormanada
Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım tarafından hayata geçirilen Ormanada'da ikinci etap satışları devam ediyor. Ormanada'nın ikinci etabından satın almak isteyenler yüzde 25 peşin, 60 ay vade ve aylık yüzde 0,4 faiz oranıyla şehirde ormanı, ormanda yaşamı bir arada yakalama şansına sahip olacak. İlk etabı Nisan 2013'te teslim edilecek Ormanada'da ruhsat işlemleri, Ocak 2013'ten önce tamamlandığı için 150 metrekarenin altındaki konutlar, yüzde 1'lik KDV oranıyla önemli avantaj sunuyor. Ormanada'daki sosyal tesis, Adameydan ve parkın yanında yer alan yüzde 1 KDV avantajlı çatı veya bahçe dublekslerini satın alanlar, Aralık 2013'ten itibaren Ormanada'da yaşamaya başlayacak.

Eclipse Maslak
Artaş İnşaat tarafından Maslak'a inşa edilen Eclipse Maslak'ta, %1 KDV ile satışlar devam ediyor. KDV artırımının dışında kalan projede 1+0'dan 4+1'e kadar daire seçenekleri sunuluyor. 550 konut, 44 ofis ve ticari alandan oluşan Eclipse Maslak'ta fiyatlar 307.000 TL'den başlıyor. İnşa çalışmalarının hızla devam ettiği projede 60 aya kadar %0,77, 120 aya kadar ise %0,80 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatçılar % 1 kampanyasına başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN