Soyak ve Yapı Kredi'den yeşil konut kredisi

Soyak ve Yapı Kredi işbirliğiyle sektörde bir ilki gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Türkiye'nin 'Avantajlı Yeşil Konut Kredisi' uygulaması başlatılıyor

Giriş Tarihi: 17.1.2013
İzmir'in ilk yeşil sitesi LEED GOLD adayı Soyak Mavişehir Optimus'tan ev sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi'nin sunduğu 'Avantajlı Yeşil Konut Kredisi' sayesinde hem yüzde 0,71'den başlayan faiz oranı, hem de yüzde 5 indirim fırsatıyla ev sahibi oluyor. Gayrimenkul, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde öncü projelere imza atan Soyak, Yapı Kredi işbirliği ile sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi ve Türkiye'nin 'Avantajlı Yeşil Konut Kredisi' dönemini başlattı. Yapı Kredi'den alınabilecek 'Avantajlı Yeşil Konut Kredisi' sayesinde Soyak Mavişehir Optimus'tan ev almak isteyenler avantajlı faiz oranıyla ev alma şansına sahip olacak. Bu avantajın yanı sıra, Yapı Kredi tarafından yeşil konut kredisi kullanan tüm tüketiciler adına, çevre koruma ve bu konudaki farkındalığı artırma adına ağaç dikimi de gerçekleştirilecek. Soyak-Yapı Kredi işbirliği fırsatından yararlanarak yeşil evlere sahip olanlar, hem yüzde 1 KDV oranı, hem de enerji masraflarından yapılan tasarrufla kredi geri ödemesinde de avantaj sağlayacak. 'Yeşil Konut Kredisi' için Yeşil Binalar Şartı Yapı Kredi'nin, "Avantajlı Yeşil Konut Kredisi" ile konut sahibi olmak isteyenler, yalnızca yeşil bina uluslararası çevre sertifikalarına sahip olan projeler için doğrudan 'Yeşil Konut Kredisi' kullanılabilecek.

Soyak Mavişehir'de %1 KDV
İzmir'de inşaatı devam eden Soyak Mavişehir Optimus projesi LEED GOLD (Leadership in Energy and Environmental Design-Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertikası adayı olarak 'Yeşil Konut Kredisi' kriterlerini karşılıyor. Bu projeden ev sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi 'Yeşil Konut Kredisi' avantajından yararlanarak yüzde 0,71 faiz oranıyla kredi kullanabilecekler. Üstelik LEED Gold adayı olan Soyak Mavişehir Optimus projesi, enerji ve su masraflarından tasarruf yapmayı hedefliyor. Enerji masraflarından doğan bu tasarruf, konut sahibi olmak için kredi kullanan tüketiciye geri ödemelerde de katkı sağlıyor.

Yeşil binalar artacak
Gayrimenkul sektöründe ilklerin öncüsü Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel "Sürdürülebilirlik kavramını ilk ortaya attığımızda gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemi de başlatmış olduk. Şimdi 'Yeşil Konut Kredisi' avantajı ile de hem doğa dostu yeşil binaların artmasını teşvik ediyor, hem de konut sahibi olmak isteyenleri cazip kredi imkanları ile buluşturuyoruz. Çevre dostu yeşil binalar için bu uygulama, gayrimenkul sektörüne bir örnek teşkil edecektir" dedi. Yapı Kredi Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Özelgin ise "Gayrimenkul sektörü her geçen gün gelişirken daha iyi bir dünya için yeşil binaların önemi de artıyor. Yapı Kredi olarak, doğal kaynakların korunması ve en verimli biçimde kullanılması konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bu amaçla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek yeşil binalara verilen avantajlı konut kredisini hayata geçirdik. Yeşil Konut Kredisi'yle de ilk işbirliğimizi uluslararası yeşil bina sertifikasına aday Soyak ile gerçekleştiriyoruz. Bu konu hakkında hem farkındalığı artırmayı hem de yatırımcıları yeşil binaların yapılmasına teşvik etmeyi amaçlıyoruz." şeklinde konuştu. Gayrimenkul sektöründe olduğu kadar bankacılık sektöründe de bir ilk olan 'yeşil konut kredisi' uygulamasıyla Yapı Kredi ve Soyak hem yatırımcıları çevre ve doğa dostu yeşil binaların inşasına teşvik ediyor, hem de tüketicinin bu konuda farkındalığını artırarak konut sahibi olmak isteyenleri Yeşil Bina kriterlerine uygun projelere yönlendiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyak ve Yapı Kredi'den yeşil konut kredisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN