Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenişehir, İstanbul'un Anadolu'ya açılan penceresi olacak

Giriş Tarihi: 17.1.2013
İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında kurulacak olan yeni şehirlerden ilki Tuzla Orhanlı'da hayata geçiyor. TEM, E-5 ve 3. Köprü Bağlantı Yolları'nın kesiştiği noktada yer alan ayrıca yapımı düşünülen Sabiha Gökçen Havaalanı 2. Pisti'nin kenarında kurulan Yenişehir, kara, deniz ve havayolu taşımacılığının merkezi olacak. Yakın zamanda Tuzla'ya taşınacak Harem Otogarı sayesinde Yenişehir sakinleri karayoluyla yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde avantajlı konuma sahip olacak. İstanbul Yenişehir'in, yolcu ulaşımının yanı sıra kara, deniz ve havayolu taşımacılığında bir merkez olacağını söyleyen TOKİ İştiraki Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Karaca, "Yenişehir, iş ve sosyal hayatın merkezi olacak" dedi. Pendik Marina'ya 5 km uzaklıkta kurulan Yenişehir'in Aydos Ormanları'na komşu olacağını ifade eden Karaca, "Temiz havası, sağlam zemini ve mükemmel konumu sayesinde Yenişehir'e yatırım yapan herkes kazanacak" diye konuştu. Yenişehir'in inşası için Türk inşaat sektörünün önde gelen kuruluşlarının yanı sıra yabancı firmalardan da büyük talep geldiğini belirten Hüseyin Karaca, "Yenişehir'le özellikle Kuveyt, Dubai, Singapur ve Katarlı yatırımcılar yakından ilgileniyor" açıklamasını yaptı.

ÇOK FONKSİYONLU BİR PROJE
İstanbul'un Anadolu yakasında Tuzla Orhanlı'da 2 milyon metrekarelik alanda kurulacak olan Yenişehir hakkında bilgi veren Karaca şunları söyledi: " Yenişehir birkaç etaptan oluşacak. Çok fonksiyonlu bir proje olan Yenişehir'de ofis, otel, apart otel, kongre merkezi, home-ofis, hastane, okul, üniversite, dini tesis, avm, mağaza, dükkan, seyir kuleleri, eğlence alanları ve sosyal tesisler bir arada bulunacak. Tabi bu fonksiyonlara proje içerisinde ne kadarlık bir yer ayrılacağına projeyi yapan firma ya da firmalar karar verecek." Yenişehir'in İstanbul'un en planlı yapılanması olacağını belirten Hüseyin Karaca, "Yatırımcısına birçok avantaj sağlayacak" dedi.

RAYLI SİSTEMLE KOLAY ULAŞIM
Raylı sistem sayesinde Yenişehir'den İstanbul'un herhangi bir noktasına ulaşımın mümkün olacağını söyleyen Hüseyin Karaca şöyle devam etti: "Yenişehir'in kuzeyinden geçmesi planlanan raylı sistem ve ona entegre olan, doğrudan Sabiha Gökçen Havaalanı ve Yeni Otogar'a erişim sağlayacak ring metro hatlarıyla Yenişehir'den İstanbul'un herhangi bir yerine ulaşılabilecek. İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı da Tuzla'dan geçecek. Bu sayede Bursa, Eskişehir ve Bolu, Yenişehir'e bağlanacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir, İstanbul'un Anadolu'ya açılan penceresi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN