Taş Yapı maketten satışa karşı

Giriş Tarihi: 15.2.2013

3 milyon metrekare arsa stokuna sahip Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, "Hiçbir projemi maketten satmayacağım. Tüm inşaat firmalarıyla birleşip maketten satış işini bitirmemiz gerekiyor" dedi

Hayata geçirdiği projelerde maketten satışa karşı olduğunu her fırsatta yineleyen Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, vatandaşın mağdur olmaması açısından, maketten satış döneminin kapanması gerektiğine inanıyor. "Hiçbir projemi maketten satmayacağım" diyen Turanlı, inşaat sektöründeki tüm temsilcilerle bir araya gelip sermaye birliği yapılarak maketten satış olayının tarihe karışması gerektiğinin altını çiziyor. Kadıköy'de 400 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen 44 katlı 4 kuleden oluşan Four Winds projesinin inşaatı haziranda bitecek ve satışlar başlayacak. Şimdiden projeye çok talep olduğunu belirten Turanlı, "Verdiğim sözü tuttum ve proje bitene kadar satış yapmadım. Tüketiciden de çok ciddi talep alıyoruz" dedi.

ŞİŞLİ'YE DEV PROJE GELİYOR
Taş Yapı, II. Abdulhamit'in 1894 yılında Bulgar Vakfı'na bağışladığı Şişli'deki 100 dönüm araziye dev bir proje yapmaya hazırlanıyor. Emrullah Turanlı, maliyeti milyar doları bulması beklenen projeyle ilgili, Çağlayan Adliyesi'ne yakın konumda yer alan Bulvar Vakfı arazisini kat karşılığı aldıklarını söyledi. Turanlı, dünyanın imrendiği bir projeye imza atacaklarını belirterek, "Arazi üzerinde Şişli Belediyesi'nin Ek Hizmet Binası ve Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin işgali var. Temizlendikten sonra bu sene içinde inşaata başlayacağız. Sektördeki arkadaşlarım da böyle bir projeyi yapabilecek kapasitede. Ancak Şişli'nin göbeğinde 100 dönüm arazi kimsenin elinde yok" diye konuştu.

ÜLKEDE ÇÖP KALMAYACAK
Atık geri dönüşüm şirketi satın aldıklarını söyleyen Turanlı, "Şu anda iyileştirme çalışmalarımız ve ilave yatırımlarımız var. Anadolu'da halkın gelirini artıracak programlar uygulamaya başladık" dedi. Türkiye'de bu sene çok ciddi değişimlerin olacağını belirtenn Turanlı, sadece konut üretip satan bir firma olmaktan çıktıklarını ifade ederek, "Artık çöp dağları ihale edilecek ve Türkiye'de çöp kalmayacak. Hepsi geri dönüşüme gidecek ve sanayiye geri kazandırılacak. Yakıt ve dolayısıyla enerji üretimine katkıda bulunacağız" diye konuştu.

FİKİRTEPE'DE 60 DÖNÜM ARAZİ
Fikirtepe'de 60 dönüm araziye sahip olduklarını söyleyen Turanlı, 3 ayrı adada alımların devam ettiği bilgisini verdi. Turanlı, "300 bin metrekare toprak üstü, 300 bin metrekare de toprak altı olmak üzere toplam 600 bin metrekarelik inşaat yapacağız. Projeler tamamlandığında verilen imarın da katkısıyla Fikirtepe çok güzel bir yer olacak. Burada bulunan vatandaşın yüzde 90'ı uyumlu, yüzde 10'luk bir kesim sorun çıkarıyor maalesef" diye konuştu.

3'NCÜ HAVAALANINA ÇALIŞIYOR
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı ihalesini 350 milyon euro ile alan Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, 3. Havalimanı ihalesinde bir sürpriz yapabileceklerini söyledi. Turanlı, "Çalışmalara başladık. Ancak ihaleye katılım için 3 ortak şartı getirilmiş. Bu yüzden tek başına giremiyoruz. Eski ortaklarımızla görüşüyoruz. Yeni ortaklıklara da açığız" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taş Yapı maketten satışa karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN