Markalı konutlar Anadolu'ya açılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'ın "Anadolu'ya yönelin" çağrısı inşaatçıları harekete geçirdi. Kimi bakanın hedef gösterdiği illere yatırım yapmak istiyor. Kimi de "İstanbul'da daha yapılacak çok iş var" diyor

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "İstanbul'da kazanç dönemi bitti, yatırımlar için İzmir, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır, Antalya'ya gidin" çağrısı inşaat sektöründe yankı buldu. Sektörün öncü firmaları Anadolu'nun gelişen şehirlerindeki fırsatları değerlendirmek istediklerini, uygun şartlar oluşması durumunda yatırıma hazır olduklarını bildirdi. İnşaatçıların bir kısmı ise İstanbul'daki kentsel dönüşüm ve yeni şehir projelerinin önümüzdeki döneme de damga vuracağını, bu nedenle şehrin cazibesini koruyacağını dile getiriyor. Bakanlık Anadolu'ya yatırım yapacak inşaatçılara arsa ve imar konusunda kolaylık sağlamayı planlıyor.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya:
Kayseri'de projelerimiz var
Sadece İstanbul'da değil, Anadolu'da da değerlendirilmesi gereken araziler var. Bu kapsamda bizim de arazi çalışmalarımız devam ediyor. Halihazırda Kayseri'de hayata geçirdiğimiz yatırımlarımız bulunuyor. 240 odalı otel projemiz de var. Burayı yılsonunda faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz.

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:
Türkiye İstanbul'dan ibaret değil
İstanbul'da hayata geçirdiğimiz konsept projelerimizi ülkemizin gelişmekte olan şehirlerine de yaymayı istiyoruz. Çünkü Türkiye, İstanbul'dan ibaret değil. Uygun araziler geliştirildiği takdirde, her ilde proje hayata geçirmeye hazırım.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya:
Bizim için henüz erken
3 yıl önce Antalya ve İzmir'le ilgilendik. İlgimiz devam ediyor. Ancak İstanbul'da hâlâ bizim açımızdan yapılacak çok şey var. Kentsel dönüşüm için önemli bir pazar konumunda. Dolayısıyla bizim için henüz erken.

İnanç Kabadayı Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı:
Anadolu'da var olmak isteriz
İstanbul'un her iki yakasında yatırımlarımız sürüyor. Bunun yanı sıra Anadolu'da da taahhüt projemizle varlık gösteriyoruz. Sayın Bakanımızın işaret ettiği gibi yakın gelecekte Anadolu'da kendi projelerimizle de var olmak isteriz. Türkiye'nin geleceğini inşa etmek adına Ege Yapı Group olarak uygun şartlar oluştuğu sürece Anadolu'da da faaliyet göstermekten mutluluk duyarız.

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu:
Yatırım yapmaya devam edeceğiz
İstanbul'daki yatırımlarımızın yanı sıra Tahincioğlu olarak biz de Anadolu'ya önem veriyoruz. Bu sebeple ikinci alışveriş merkezimizi yine Palladium ismiyle Antakya şehir merkezinde bu yıl içinde hayata geçireceğiz. İstanbul'un yanı sıra Anadolu'da da yatırımlar yaparak ülkemize katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Markalı konutlar Anadolu'ya açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN