Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yorum'dan İstanbul'a iki dev proje

2005'ten bu yana 2 milyon metrekareden fazla projeye imza atan Yorum İnşaat, Ayazağa ve Ataköy'de iki büyük yatırım hayata geçirecek

Giriş Tarihi: 1.3.2013
Gayrimenkul sektörüne 8 yıl önce adım atan Yorum İnşaat, Turkmall işbirliği ile İstabul Ataköy ve Ayazağa'da iki dev proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. Mimari tasarımı MM Proje'ye ait olan Blumar Ataköy Evleri'nde rezidans daireler, ofis, otel ve alışveriş merkezi yer alacak. Rezidans bölümü toplam 30 bin metrekare olarak planlanan Blumar'da iki ayrı otel yapılacak. Bunlardan biri 25 bin, diğeri ise 20 bin metrekarelik alana inşa edilecek. 8 bin metrekarelik ofis ve 27 bin 500 metrekarelik alışveriş merkezinden oluşan yatırım tamamlandığında İstanbul'un en lüks projeleri arasında yer alması bekleniyor. Toplam inşaat sahası 200 dönüm olan projenin 120 bin metrekaresi ise kiralanabilecek. Projede teslimlerin 2014 yılının son çeyreğinde yapılması planlanıyor.

6 bin kişilik gösteri me rkezi

Yorum İnşaat ve Turkmall ortaklığında Ayazağa'da hayata geçirilecek olan Uniq Istanbul'un temeli ise bu yıl içinde atılacak. Projede, 6 bin kişilik gösteri merkezi ve bin kişilik kongre salonunun yanı sıra müze, kütüphane, AVM ve ofis alanları yer alıyor. Burada bulunan Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi konaklar ise asıllarına uygun olarak restore edilecek.

Libya ve Kazakistan'da AVM
Yorum İnşaat, Mersin'de açılan Forum Mersin AVM'yi 19 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Forum Mersin AVM, 2009'da Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi'den (ICSC) "Avrupa'nın En İyisi" ve 2010'da "Dünya Alışveriş Merkezlerinin En İyisi" ödülünü aldı. Forum İstanbul, Forum Marmara, Forum Mersin, Forum Trabzon, Bulvar Samsun, Novada Outlet Söke ve Novada Ataşehir gibi AVM'leri tamamlayan Yorum İnşaat, Libya, Irak ve Kazakistan'da yapımı devam eden diğer AVM projelerini de hızla tamamlamayı hedefliyor.

Kuzey Irak'a 600 konutluk lüks proje
Yorum İnşaat'ın Kuzey Irak'ta da alışveriş merkezi ve konut projesi yatırımları bulunuyor. Duhok kentinde yapılan bölgenin ilk alışveriş merkezi olacak Mazı Plus AVM toplam 35 bin metrekarelik alışveriş alanı, 100'den fazla perakende mağazasına ve bölgenin ilk çok salonlu sinemasına sahip. Yorum İnşaat, Mazı Land adıyla gerçekleştirdiği ve 2014'te tamamlanacak bir konut projesine de imza atıyor. Bölgenin ilk lüks toplu konut projesi olan taşıyan Mazı Land toplam 600 konuttan oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorum'dan İstanbul'a iki dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN