Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sur Yapı'dan muhteşem 3’lük

Bin 300 konutu teslim etmeye hazırlanan Sur Yapı, yeni projeler için gaza bastı. Şirket, bu yıl içinde 3 yeni projeye daha imza atacak

Giriş Tarihi: 25.3.2013
Sur Yapı, bu yıl içinde Sultanbeyli, Beykoz ve Çekmeköy'de 3 yeni projeye imza atmaya hazırlanıyor. 2013'ün kendileri için hem teslim hem de yeni proje yılı olacağını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "2012'de 700 konutu teslim ettik. Bu yıl içinde de Exen, Adapark ve Metrogarden projelerimizde teslimler haziranda başlayacak. Bin 300 konutu teslim etmeyi planlıyoruz. Ayrıca yıl içinde 3 yeni projeye daha başlayacağız" dedi. Sultanbeyli'de bir ay önce 32 dönümlük bir arazi aldıkları bilgisini veren Elmas şöyle konuştu: "Aldığımız arazinin etrafında da birkaç parsel var. Onları da alabilirsek 45 dönümlük arazi üzerinde 450 konuttan oluşan bir proje geliştireceğiz. Uygun fiyatlı konsept bir proje olacak. Mayısta da Taşdelen'de 300 dairelik butik bir projeye başlayacağız. Beykoz Soğuksu bölgesinde ise Boğaz manzaralı lüks konut yapacağız."

CORRİDOR'UN % 50'Sİ BİTTİ

Elmas, ayrıca Çamlıca'da inşaatı devam eden Exen İstanbul projesinin yüzde 70'inin satıldığını anlattı. Projenin kulesindeki loft daireleri yakın zamanda satışa çıkaracaklarını söyleyen Elmas, "Güneşli Corridor projemizin yüzde 50'si satıldı. Ticari üniteleri de önümüzdeki günlerde satışa çıkaracağız. Kağıthane'deki AVM projemizi mayısta, Metrogarden AVM'yi de ekimde açacağız" diye konuştu.

Topkapı ve Kartal'da arazi alacak
Yeni proje geliştirmek için arazi arayışında olduklarını kaydeden Altan Elmas, "Hem Avrupa hem de Anadolu yakasında olmak üzere portföyümüze iki arazi daha katmak üzereyiz. Biri Topkapı'da, diğeri ise Kartal'da bulunuyor. Güneşli'de de arazi arayışımız sürüyor" diye konuştu.

2007'de
enerji sektörüne girdiklerini kaydeden Sur Yapı Yönetim Kurulu Başka - nı Altan Elmas, konut yatırımları - nın yanı sıra bu yıl enerji yatırımları - nın da olduğunu söyledi. Adıyaman'daki enerji santralinin mayısta üretime baş - layacağını belirten Elmas, 2013'te top - lam 100 MW'lık tesisi devreye alma - yı planladıklarını ve 2'si HES, 2'si RES olmak üzere toplam 5 adet enerji santrali yatırımı olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sur Yapı'dan muhteşem 3’lük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN