Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev perakendeci projeye taşınıyor

Dev firmaların gözü Gap-Varyap İnşaat ortaklığının İstanbul Ataşehir'de hayata geçireceği Metropol İstanbul'da. Eren Holding, yönetim birimlerini taşımak için projedeki ofis blokunun yarısını aldı

Giriş Tarihi: 12.4.2013
TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO güvencesiyle Varyap- Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde hayata geçirilecek olan Metropol İstanbul yoğun talep görüyor. Son olarak Türkiye'nin en büyüklerinden biri olan Eren Holding, ticaret, finans ve modayı birleştiren en büyük özel gayrimenkul projesi Metropol İstanbul'a dev bir yatırım yaptı. Eren Holding enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento, tekstil, turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Bünyesinde Lacoste, Burberry gibi markaları barındıran ve 5 bin çalışanı bulunan grubun aktif büyüklüğü ise 3 milyar 200 milyon dolar seviyesinde. Holding, bünyesinde bulunan tüm şirketlerin yönetim birimlerini Metropol İstanbul'a taşıyacak.

PROJEYE AŞIK OLDUK
Eren Perakende Genel Müdürü Mehmet Eren, Metropol İstanbul'un en önemli özelliğinin konumu olduğunu söyledi. Eren, "Türkiye'de temsil ettiğimiz dünya markalarının etkin yönetimi açısından yeni bir merkez arayışındaydık. Ataşehir ve civarındaki projelerle ilgili ciddi bir araştırma yaptık. Metropol İstanbul gerek konumu gerek mimarisi ve fonksiyonları gerekse gelecek iddiasıyla bizim için en ideal seçenek olarak ön plana çıktı. Aşık olmuştuk projeye. Bu kararımızdan dolayı kendimizi çok güvende ve mutlu hissediyoruz" diye konuştu. Eren Holding Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Şimşek ise Metropol İstanbul'da çok önemli bir yatırım değeri öngördüklerini söyledi.

MERKEZE OTEL YAPACAK
Projedeki C2 blokun 30 bin metrekarelik kısmını satın alan Eren Holding, 2015 sonunda Ataşehir'e taşınacak. Eren'in 10 dönümlük arazi üzerinde konumlanmış Yenibosna'da bulunan merkezinde ise rezidans ve otel yapılması planlanıyor. Eren, "Yenibosna'da Fatih Koleji'nin yanında 45 dönümlük bir arazimiz var. Saraylı Grup'la ortak otel ve kongre merkezi inşa ediyoruz. 2 yıl içinde tamamlanacak" diye konuştu.

MARKALARDAN YOĞUN TALEP VAR
Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, yabancı yatırımcılar tarafından da yakından takip edilen Metropol İstanbul'un Finans Merkezi'nin odak noktası olduğunun altını çizdi. Yetgin, "Eren Holding gibi ülkemizin en önemli kuruluşlarından birinin projemizde yerini alması oldukça önemli. Bu tür işbirliklerinin önümüzdeki dönemde de devam etmesini bekliyoruz" dedi. Projenin alışveriş merkezine birçok markadan yoğun talep aldıklarını söyleyen Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, "Metropol İstanbul'a gelen markalar, katma değer anlamında birçok kazanım elde edecek. Kiralamalar haziranda başlayacak. Klasik AVM'lerden çok farklı, kentsel bir park tasarlayacağız" dedi.

PROJENİN YÜZDE 60'I SATILDI
Projenin inşaat aşamasının yüzde 20 seviyesine geldiğini söyleyen Feyzullah Yetgin, Metropol Kule'nin temelinin haziranda atılacağını belirtti. Yabancı yatırımcılardan da yoğun talep aldıklarını ifade eden Yetgin, "Satışa sunduğumuz konutların yüzde 60'ı satıldı. Bu seneyi yüksek satış oranıyla kapatacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev perakendeci projeye taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN