Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gine'den TOKİ'ye işbirliği teklifi

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Dar gelirli vatandaşlar için ucuz ve güvenli konutlar yapan TOKİ'ye Gine'den teklif geldi. Gine İşbirliği Bakanı Sano, "Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz" dedi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ), yabancıların ilgisi devam ediyor. Tanzanya'dan İspanya'ya, İran'dan Gana'ya kadar birçok ülkeyle işbirliği yapan TOKİ'nin son ziyaretçisi Gine oldu. Gine Uluslararası İşbirliği Bakanı Prof. Dr. Koutoub Moustapha Sano, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat'ı idarenin Bilkent'teki merkezinde ziyaret etti. TOKİ ile işbirliğine gitmek ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Sano, "Deneyimlerinizden faydalanarak vatandaşımıza daha iyi yaşam şartları sunabiliriz" dedi. Başkan Yardımcısı Mehmet Murat'tan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Sano, "580 bin konut yapmış bir kurum olan TOKİ'nin bu alandaki deneyimlerini fazlasıyla önemsiyoruz. Biz de bu şekilde vatandaşlarımıza çok daha iyi yaşam şartları sunabiliriz" şeklinde konuştu.

DAVET ETTİ

Bakan Sano, bu amaçla TOKİ'den bir heyetin ülkesine bir çalışma ziyareti yapmasını istedi. Sano, "Heyet bu konuyla ilgili bakanlık ve karar vericilerle görüşebilir" dedi. Konuk bakanın bu önerisi üzerine Mehmet Murat, "Heyet daveti bize Dışişleri Bakanlığı kanalıyla gelirse, memnuniyetle kabul ederiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gine'den TOKİ'ye işbirliği teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN