Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkezde 100 yeni 'Trend' yükselecek

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Tarihi Yarımada ve Boğaz hattına odaklanan Göğüş Yapı, yatırımlarına hız verdi. "Trend" markasıyla konut üreten şirket, 5 yılda 1 milyar dolarlık yatırımla 100 proje hayata geçirecek

Gayrimenkul sektörüne "Merkez Residence" kavramını kazandıran Göğüş Holding, son 1 yılda yaptığı 50 milyon dolarlık yatırımın ardından yeni projelere adım atıyor. Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş, "Trend markasıyla 5 yılda şehir merkezinde yer alan 100 projeyle, 2 bin 500 ultra lüks residence inşa edeceğiz. Son 1 yılda gayrimenkulde 50 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirerek plandığımız tüm projeleri hayata geçirdik. Gerçekleşen bu hedefin ardından 5 yıllık plan kapsamında toplam 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacağız" dedi. Göğüş Yapı'nın 100 proje hedefi kapsamında, tamamladığı 2, devam eden 5 projenin yanı sıra 2013 sonuna kadar İstanbul'da 10 Trend markalı projenin daha hayata geçmesiyle Trend Residence sayısı 17'ye yükselecek. Bu projelerinin tamamlanmasıyla Türkiye'nin en büyük residence zincirini İstanbul'a kazandıracağız. Bunlar İstanbul'un en merkezi noktaları olan Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli'de yer alacak.

5 YILDA 1 MİLYAR DOLAR
Kerem Göğüş, "Merkez Residence" kavramı ile sektöre yeni bir konsept kazandırdıklarını belirtti. Göğüş şunları söyledi: "Yoğun iş temposu içinde insanların en kıymetli şeyinin zaman olduğunu düşünüyoruz. Hayatın ve yaşamın merkezinden uzaklaşmadan iş merkezlerine yakın, trafik sorunundan uzak, İstanbul'un en çok tercih edilen ve talep gören bölgelerinde yatırım yapıyoruz. Her türlü lüks hizmeti sunan projelerimizi "merkez residence" adı altında "Trend" markasıyla hayata geçirerek sektöre yeni bir konsept kazandırdık. 5 yıllık planımız, toplam 1 milyar dolarlık yatırımla Trend markalı proje sayımızı 100'e çıkarmak ve 2 bin 500 residence sayısına ulaşmak."

YAŞAM BAŞLIYOR
Göğüş, ilk Trend markalı residence projesini Ankara'da Trend Çankaya ile gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Kerem Göğüş, Trend yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "İstanbul'da tamamladığımız Trend Barbaros'un ardından, arsalarını satın aldığımız Fulya, Fulya 2, Ulus, Barbaros ve Gümüşsuyu olmak üzere 5 Trend markalı projeyi daha yılsonuna kadar bitireceğiz. 4 ay sonra Fulya 1.5 ay sonra Gümüşsuyu, 8 ay sonra ise Ulus ve Trend Fulya 2 tamamlanacak. Boğaz hattı ve Beyoğlu bölgesinde arsa satın alımlarımızı devam ettireceğiz. Kentsel dönüşüme katkımızı yeni projelerimizle sürdürmeyi planlıyoruz."

10 YENİ PROJE DAHA GELİYOR
Kerem Göğüş, mevcut projelere ek olarak, 2013 sonuna kadar 10 yeni Trend projesi daha devreye alacaklarını söyledi. İstanbul'un merkezi olarak Boğaz hattı ve Beyoğlu bölgesini gördüklerini söyleyen Göğüş, "Projelerimizi bu bölgelere yapacağız. Devreye alacağımız 10 Trend'den 8'inin yeri hazır. Bunlardan 6'sı Beşiktaş'ta, diğer ikisi ise Beyoğlu'nda yer alıyor. Her bir projemizi başladığımız tarihten itibaren 12 ayda tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu.

VIP ÜSTÜ REZİDANS HİZMETİ
Kerem Göğüş, Trend projesinde ev sahibi olanların İstanbul'un merkezinde oturmanın avantajını yaşayacaklarını söyledi. VIP üstü hizmetlere de sahip olacak bu ayrıcalıklı grup, projenin tüm rezidans imkânlarından da yararlanabilecek. Profesyonel rezidans hizmetlerine karşın projelerde aidatların minimum seviyede tutulacağının da altını çizen Kerem Göğüş, "Trend projelerinde 1+1 rezidans dairelerin aidatı maximum 350- 400 TL olacak. Bu da kira getirisi isteyen yatırımcılar için önemli bir avantaj olarak görülüyor" diye konuştu. Göğüş, Trend Residence'ların her birinin teknolojik alt yapıya sahip, akıllı bina olarak tasarlandığını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkezde 100 yeni 'Trend' yükselecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN