Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mapfre Torun Center'ın 10 katını satın aldı

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Mapfre Genel Sigorta, Mecidiyeköy'deki Torun Center ofis kulesinin 10 katını aldı. İşlem yaklaşık 67 milyon $'a gerçekleşti

Torunlar GYO'nun, Ali Sami Yen arazisi üzerinde hayata geçirdiği Torun Center'da yer alan ofis kulesi, Mapfre Genel Sigorta'nın yeni adresi olacak. Genel müdürlük ofisi olarak kullanılmak üzere Torun Center ofis kulesinin yüzde 18'ini alarak toplu alım gerçekleştiren Mapfre Genel Sigorta, Türkiye'deki faaliyetlerini kuledeki 10 katta sürdürecek. Yaklaşık 67 milyon dolar yatırım değeri taşıyan bu satışla bugüne kadar tek bir markaya toplu olarak gerçekleştirilen en büyük hacimli ofis satışı tamamlanmış oldu. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Torun, Türkiye ekonomisine duydukları güvenle yatırımlarına devam etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Torun, "Yabancı yatırımcı Türkiye'den umudunu kesmiyor, aksine artarak devam bir ilgi ve güven söz konusu. Bu sözleşmeyle de yabancı yatırımcı güven tazeliyor" diye konuştu.

Gezi olayları satışı etkilemedi

Birçok ülkeye satış yaptıklarını anlatan Emre Torun, ağırlığın Arap ve Türk Cumhuriyetleri'nde olduğunu dile getirdi. Mall of İstanbul'daki haziran satışlarının yaklaşık yüzde 60'nın 1 Haziran'dan sonra yabancılara satıldığı bilgisini veren Torun, "Yani ocakla haziran ayını kıyasladığımız zaman satışlarımızda yüzde 15'lik bir artış var. Yabancılarda bu oran daha fazla. Çünkü o zaman Mütekabiliyet Yasası yoktu. O yüzden yabancıların Gezi olaylarından etkilendiğini gözlemleyemiyoruz. Başka firmaların farklı gözlemleri olabilir" şeklinde konuştu. Mapfre Genel Grubu CEO'su Serdar Gül ise, "Torun Center ofis kulelerinin prestijli bir proje olduğuna inanıyoruz. Lokasyonu ve yüksek standartlarda sunacağı hizmetle marka değerimize uzun vadede katkı sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.

İki ayda 300 milyonluk satış
Torun Center projesinde iki ayda 300 milyon TL'lik ön satış gerçekleşti. Bu rakamın 101 milyon TL'si konut, 199 milyon TL'si ofis satışlarından oluşuyor. Torunlar GYO'nun projelerinin genelinde 2012 yılından bugüne kadar yabancıya 260 milyon liralık satış yapıldı. 2013'te ise bu rakamın 360 milyon TL'ye yükseltilmesi hedefleniyor. Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan Torun Center'da, zeminden 160 metre yükseliğinde olan konut kuleleri 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mapfre Torun Center'ın 10 katını satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN