'Gezi'ye inşaat yapacağız demedik'

Giriş Tarihi: 24.7.2013

Bakan Bayraktar, "Gezi Parkı'nda inşaat yapacağız demedik. Çevreciler bizim 10.5 yıllık iktidarımızın çevre konusunda yaptıklarına baksınlar" dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Atatürk Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları inşaatını gezdi. Bayraktar, Topçu Kışlası'yla ilgili de şunları söyledi: "Halkımızın menfaati neyse onu yaparız. Köprü, park yapıyoruz. Bu yatırımlara karşı çıkmalar oluyor. Üç kişi çıkıyor, 'Bunu yapamazsınız' diyor. Öbür tarafta 97 kişi var, onun dediğini kim yapacak?" Bayraktar, "Gezi Parkı'nda inşaat yapacağız demedik ki hiçbir zaman. Düzenleme yapacağız dedik" diye konuştu. Mahkemeyi kazansalar bile referandum yapacaklarını ifade eden Bayraktar, "Halk ne derse, halkın taleplerini dikkate alacağız. Mahkemeyi kazandık, biz yaparız, ederiz. Bizde öyle bir şey yok" dedi.

ÇÖPTEN DAĞLARI ERİTTİK
Bakan Bayraktar, "Çevrecilik diye ortaya çıkanlar 10.5 yıllık iktidarımızın çevre konusunda yaptıklarına baksınlar" dedi. Bayraktar, "Çöp dağlarından şimdi katı atık düzenli depolama tesislerini 7 kat artırdık" ifadelerini kullandı.

130 MİLYONLUK YATIRIM
1992'de inşaatına başlanan projeyle ilgili bilgi veren Bakan Bayraktar, 2014 yılı sonuna kadar bitirileceğini söyledi. Bugüne kadar 80 milyon lira ödendiğini söyleyen Bayraktar, "50 milyona daha ihtiyaç var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi'ye inşaat yapacağız demedik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN