Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haliç bölgesi yatırımcının gözdesi olacak

Kentsel dönüşümün odak bölgelerinden Haliç, yatırımcı açısından büyük potansiyel taşıyor. Liman ve tersane projesi şimdiden bölgeyi canlandırdı

Giriş Tarihi: 21.8.2013
Kentsel dönüşümün odak bölgelerinden Haliç, yeni yatırımların da gözdesi oldu. Özellikle Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi bölgeyi hareketlendirdi. EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık'ın Direktörü Özdil Şahin, ihale aşamasında olan proje kapsamında 250 dönümlük alanda 70'er yat bağlama kapasiteli 2 yat limanı, 400'er oda kapasiteli 2 adet 5 yıldızlı otel, bin kişilik cami, AVM ve otopark inşaatı yapılmasının planlandığını söyledi.

OTEL SAYISI ARTACAK
Şahin, tarihi birçok binanın kentsel dönüşüm kapsamında olduğunu belirterek, Haliç'in yüksek potansiyel barındırdığını ifade etti. Şahin şöyle konuştu: "Avantajlı merkezi konumu, bölgenin Tarihi Yarımada ve Taksim oteller bölgesine yakınlığı, manzarasının eşsizliği, tünel bağlantıları ve deniz yolu ulaşımı imkânı Haliç'i öne çıkarıyor. Bu avantajlar bölgedeki kongre merkezleri ve otel yatırımlarının önünü açıyor." Öte yandan Haliç'e yeni otel ve konut projelerinin de yapılması planlanıyor.

Metrekaresi 1.500 TL'den başlıyor
Şahin, bölgede arsa stokunun yok denecek kadar az olduğunu, ekonomik ömrünü tamamlayan yapıların arsa olarak satıldığını açıkladı. Şahin, konutların metrekaresinin ise 1.500-3.000 lira arasında satıldığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliç bölgesi yatırımcının gözdesi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN